Korvasová čtvrteční výsledek oplakala. „V cíli jsem měla slzy štěstí,“ přiznává bronzová medailistka. „Třetí místo pro mě znamená opravdu hodně. Přeci jen je to první cyklistická medaile,“ připomíná mladá závodnice, která úspěchu hodně obětovala. „Je to taky trochu odměna za náročné poslední měsíce. Bylo velmi těžké skloubit maturitu a sport. I když jedničky asi nestály za ty nervy,“ usmívá se Korvasová.

Sympatická blondýnka na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů potvrdila, že patří mezi všestranné sportovkyně. Mladá závodnice, které sbírala medaile už jako atletka, se ve čtvrtek prosadila i mezi českou cyklistickou elitou. „Je to znamení, že jsem se vydala správnou cestou. Ukázalo se, že stejně jako vždy a všude si musím jít za svým. Na druhé straně vím, že mám stále na čem pracovat, že se musím ještě spoustu věci naučit. Ať už jde o techniku nebo jízdu v balíku. Holky ve světě jsou ještě trochu jinde,“ uvědomuje si.

Třetí místo v časovce si vnorovská rodačka nadělila k jednadvacátým narozeninám, které oslaví 29. června. „Jelikož jsem skromná holka, tak mi postačí, když se opět po roce celá rodina sejdeme na již tradiční garden party,“ směje se Korvasová.

Bývalá hodonínská atletka se nyní těší na sobotní hromadný závod, ve kterém se společně se stájovými kolegyněmi znovu pokusí zaútočit na nejvyšší příčky. „Úplně bez šance nejsem,“ tuší Korvasová.

Mistryní republiky v cyklistické časovce se při neúčasti olympijské vítězky a nejlepší silničářky posledních let Martiny Sáblíkové stala Nikola Nosková. Brzy dvacetiletá závodnice ženského profitýmu BePink Cogeas si dojela pro první titul v elitní kategorii. „Jsem moc překvapená, jelo se mi moc dobře na to, jak foukalo a trať převážně mírně klesala. Když jsem se obrátila na druhé obrátce, podívala jsem se na hodinky a říkala si, že už jsou za mnou holky daleko, ale pomýšlela jsem na umístění tak do třetího místa. Jsem tedy hodně ráda, že jsem vyhrála, na časovku jsem si tolik nevěřila,“ uvedla Nosková pro web Českého svazu cyklistiky.

Prvenstvím rozšířila svou sbírku úspěchů na mistrovství republiky. V roce 2014 si ve Slavkově u Brna dojela pro vítězný double mezi juniorkami, rok nato byla ve stejné kategorii třetí v časovce a v závodě s hromadným startem obhájila zlato. Loni už jela mezi ženami a v silničním závodě finišovala jako pátá.

Rychlobruslařskou hvězdu vystřídala na trůnu po její nepřetržité nadvládě od roku 2013. Stříbro získala elitní dráhařka Jarmila Machačová, český bronz si vyjela Tereza Korvasová, kterou porazila ještě vítězná Slovenka Janka Keseg Števková. Nejlepší juniorkou se stala Elizabeth Ungermanová, pro druhé místo si dojela Barbora Džerengová a třetí skončila Markéta Hájková.

Favorizovanému juniorovi Richardu Holcovi se titul obhájit nepodařilo. Předčil ho pouze skvěle jedoucí Vojtěch Sedláček, který už na závodě Trofeo Karlsberg ukázal, že se v časovce může měřit se světovou špičkou. Na třetím místě byl Šimon Vaníček. „Na pódium jsem si věřil, to musím přiznat. Před čtrnácti dny jsem zajel v Karslbergu, což jsem si potvrdil, že mi to docela jezdí a o víkendu jsem ještě trénoval za motorkou s panem Vršeckým, takže jsme vyladili formu, co to šlo. Překvapený ale určitě jsem, protože Richard je dobrý v časovce, takže toho jsem se hodně bál,“ uvedl nejlepší junior Vojtěch Sedláček.

Šampionát pokračuje sobotní časovkou kategorií mužů do 23 let a mužů Elite.

Společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice v Žiaru nad Hronom
Časovka:
Ženy (26,2 km): 1. Nosková (BePink Cogeas) 39:02, 2. Machačová (Dukla Praha) -9, 3. Keseg Števková (SR) -1:17, 4. Korvasová -1:23, 5. Hochmann (obě Dukla Praha) -1:29, 6. Valachová (SR) -2:30.
Junioři (26,2 km): 1. Sedláček (CK Příbram) 34:54, 2. Holec (TJ Favorit Brno) -1:00, 3. Vaníček (Expres CZ-Scott Team Kolín) -2:00.
Juniorky (20 km): 1. Ungermanová (Kooperativa Jablonec nad Nisou) 31:33, 2. Džerengová (Dukla Praha) -35, 3. Hájková (SKP Duha Lanškroun) -1:05.