Ještě loni na mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice všestranně nadaná vnorovská rodačka hájila barvy Loun, letos už ale bojuje za Duklu Praha, která poprvé dala dohromady kvalitní jezdkyně a vytvořila silný silniční ženský tým. „Jsem spokojená. V Dukle máme výborné materiální i personální zabezpečení,“ říká.

Korvasová navíc do týmové koncepce skvěle zapadá. Dvacetiletá bojovnice není hlavní hvězdou nově vzniklého družstva, ale poctivou dělnicí, která se nebojí dlouhých stoupání, dlouhých štrek ani prudkých kopců. „Na kole se mí líbí týmová práce. Po těch letech jistého individualismu v atletice je to pro mě příjemné zpestření,“ říká sympatická dívka.

Korvasová má za sebou několik závodů Českého poháru i etapový podnik Grácia Orlová. Na výrazný úspěch ale zatím čeká. „Závody Českého poháru nejsou úplně pro mě, protože na můj vkus jsou až příliš krátké. Většinou se jede padesát kilometrů, kdežto třeba právě na Gracii měří etapa dvakrát tolik a většinou se jede na hromadný dojezd,“ srovnává.

Na severu Moravy to mladé jezdkyni šlo, v silné konkurenci jí patřilo devětatřicáté místo. Větší radost ale Korvasová měla z výsledku parťačky Jarmily Machačové. Česká reprezentantka a mistryně světa v bodovacím závodě z roku 2013 dojela devátá. „Byl to skvělý úspěch celého týmu,“ říká Korvasová.

Sama na průnik do elitní desítky čeká. Vrchol cyklistické sezony přijde až na konci června, kdy se v Žiaru nad Hronom koná společné mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice. Vnorovská rodačka se na okruzích vedoucích ulicemi města a cestami přilehlých obcí pokusí uspět.

Další významnou akcí je pak další etapový závod Tour de Feminin, který se jede v okolí České Lípy. „Mým snem je účast na cyklistickém mistrovství Evropy do třiadvaceti let v Norsku,“ prozrazuje Korvasová.

Dvacetiletou dívku letos na hodonínském gymnáziu čeká také maturita. „Připravuji se pilně,“ tvrdí s úsměvem. Ani pro mladou závodnici však není jednoduché skloubit sport se studiem. „Je to hodně náročné. Když se ale chce, tak to jde,“ tvrdí.

Fanoušci i běžní lidé mohou členku pražské Dukly potkat na silnici v okolí rodných Vnorov, kde bydlí společně s rodiči a mladší sestrou Kateřinou. „Ráda jezdím i na Slovensko, nebo do Kyjova. Dost času trávím také v Krkonoších,“ informuje.
Korvasová vytahuje kolo z garáže téměř každý den. „Snažím se dodržovat tři dny tvrdšího tréninku, jeden den pak mám volnější,“ hlásí.

Obvykle absolvuje porci kolem devadesáti kilometrů. „Záleží, zda jedu sama, nebo s někým. Průměrná rychlost se totiž hodně liší,“ upozorňuje.

Několikanásobné mládežnické mistryni republiky v atletice zabírá cyklistika veškerý volný čas. I když jí bývalý sport chybí, návrat k tretrám a tartanové dráze zatím neplánuje. „V současné době je pro mě kolo číslo jedna. Nevylučuji však, že se k atletice jednou vrátím,“ říká. „Oba vytrvalostní sporty jsou totiž velmi podobné a dost bolí,“ dodává odchovankyně AK Hodonín, která se v minulosti kromě běhu věnovala také chůzi.