Start 2. ročníku charitativní vyjížďky na podporu onkologicky nemocných dětí byl v 10 hodin v Hroznové Lhotě. Hodinu předtím startovalo Dětské kritérium, které se jelo v okolí obce.

Famózní účast, zhruba tři stovky cyklistů, vyrazila přes Kněždub a Tvarožnou Lhotu do Strážnice, kde byla první zastávka cyklotour.

Ve městě folklórních slavností přivítal Josefa Zimovčáka a všechny účastníky cyklotour starosta Risto Ljasovský. První muž strážnické radnice, který se představil v cyklistickém dresu, popřál všem účastníkům hlavně celou trasu bez nehod.

Další zastávka byla v Uherském Ostrohu v prostorách zámku a místní radnice vítal účastníky starosta Vlastimil Kuřímský.

Dál pokračovala trasa do Ostrožské Lhoty. Ve vesnici roku 2023 vítal účastníky starosta Roman Tuháček.

„Moc děkuji hlavnímu pořadateli panu Chamrádovi, že nás zařadil do akce Na kole dětem, která je dobročinná a pomáhá dětem z onkologických ústavů. Jsme rádi, že můžeme přivítat v naší obci celý peloton a podpořit celou akci,“ řekl mimo jiné v proslovu starosta vesnice roku 2023.

Stolní tenistky Hodonína se po sedmnácté staly mistryněmi republiky.
Stolní tenistky Hodonína ve finále završily obrat a slaví sedmnáctý titul

Další zastávka byla v centru Horňácka ve Velké nad Veličkou. U kulturního domu bylo pro účastníky připraveno občerstvení. Pokud chceme být konkrétní, tak to byly kuřecí a vepřové řízky.

„Snědlo se tři stovky řízků, ještě máme pár kousků v zásobě,“ prozradil šéf velické hospody s hudebním jménem Petr Janda.

Z Velké nad Veličkou už se spěchalo do cíle cyklotour do Hroznové Lhoty. Za obecním úřadem bylo vyvrcholení celé vydařené akce. Hlavní organizátor Radek Chamrád předal Josefu Zimovčákovi šek na 255 tisíc korun.

„To je víc jak čtvrt milionu, z toho se dá uhradit pobyt po 70 až 100 dětí na 14 dnů. Děkuji Radkovi za organizaci a za přípravu celé akce. Trasa byla také komfortní, počasí nám přálo. My všichni jsme to dokázali. Děkuji všem za účast a těším se na příští ročník,“ prohlásil v závěrečné řeči Josef Zimovčák.

Další peníze, které darovali účastníci cyklotour, do zapečetěné pokladničky budou zveřejněni v nejbližších dnech.

Ještě dodejme, že peloton projel dva kraje, tři města, deset obcí, z toho byly tři Lhoty.

Velká cyklotour napříč republikou startuje v Družci u Prahy ve středu 29. 5. 2024. Našim regionem pojede peloton v samém závěru akce v pátek 7. 6. a v sobotu 8. 6. více se dozvíte tady: www.nakoledetem.cz