Sportovní klub Grafobal Petrov ve spolupráci s Obecním úřadem Sudoměřice pořádají v pátek v sudoměřickém vinařském areálu Starého potoka Zábavný cyklovečer.

Ten bude plný netradičních disciplín. Vše odstartuje v 16.00 Cyklistický dvojboj, což je jízda na čas. Nejprve příjde na řadu slalom, pak bude následovat cross. Tento závod je určen pro děti i dospělé na jakémkoliv kole.

Poté přiláká pozornost diváků Sudoměřická Kamikaze vodní lávka. Tato cyklistická disciplína začne v 17.00. Jedná se o netradiční přejezd úzké lávky na kole přes vodní nádrž v areálu Starého potoka.

Nejzajímavějším kláním bude GoGen dirt aneb Skoky do vody z rampy. Soutěž o nejlepší trik při skoku do vody na kole odstartuje v 18.00.
Od 20.00 čeká na návštěvníky akce taneční zábava, spojená s přehlídkou mladých kapel a vyhlášením vítězů cyklistických soutěží.

Dalším zpestřením již tak hodně zajímavé akce bude tombola se spoustou atraktivních cen.

Po celé trvání Zábavného cykloveřera je občerstvení zajištěno a vstupné na akci je dobrovolné.

Jedním z hlavních organizátorů tohoto cyklistického večera je dvojnásobný mist světa v cyklotrialu mezi juniory, vítěz Českého poháru, mistr České republiky ve sjezdu na horském kole a dlouhodobý reprezentant Vlastimil Hynčica.

Ten v současné době laboruje s komplikovaným zraněním zápěstí.
„Sudoměřický Zábavný cyklovečer by měl být zároveň i setkáním kluků na horských kolech, kteří budou přejíždět úzkou lávku a předvádět skoky do vody s různými triky.

Chceme to uspořádat i přesto, že nemám v pořádku ruku. Chtěl bych tam všechny pozvat,“ uvedl sudoměřický jezdec, hájící barvy petrovského Grafobalu, Vlastimil Hynčica.