Hodonínskou sportovní halu ovládl stolní tenis, a to Mezinárodní mistrovství České republiky kadetů a kadetek. Tato velká sportovní akce se vrátila na Lipovou alej zase po roce a opět jej organizátor Česká asociace stolního tenisu udělil pořadatelství TJ Wevi Hodonín.

„Tento turnaj se letos týká hráčů a hráček ročníků narození 1993 a mladších. Po loňském úspěchu akce, které se zúčastnilo sedmnáct států Evropy, jsme se letos posunuli ve svém snažení opět o kus dál,“ upozornil místopředseda pořádající TJ Wevi Patrik Weber.

Šampionátu se zúčastní stolní tenisté celkem z dvaadvaceti zemí: Slovenska, Švédska, Bosny a Hercegoviny, Rakouska, Finska, Černé Hory, Srbska, Německa, České republiky, Maďarska, Francie, Lucemburska, Chorvatska, Litvy, Itálie, Bulharska, Řecka, Moldávie, Ruska, Slovinska, Polska a Izraele.

V následujících soutěžích se představí tento počet hráčů a družstev: 33 družstev kadetů a 30 družstev kadetek (soutěž začala v pátek a v sobotu večer je finále), v soutěži dvouher se představí 85 kadetů a 80 kadetek a ve čtyřhrách 44 párů kadetů a 40 párů kadetek. Celkem se tedy turnaje zúčastní 165 hráčů z 22 zemí Evropy, což v konečném důsledku zahrnuje účast 278 osob včetně trenérů, vedoucích družstev a doprovodu.

Ve dvouhře kadetů jsou největšími favority Francouzi Romain Lorentz, Simon Gauzy a Dorian Nicolle. Českou jedničkou je Tomáš Smykal.

Singl kadetek má své hvězdy v Němce Petrissy Solje, Moldavce Sofii Polcanové a Maďarce Doře Madarasz. Těm by měla konkurovat z domácího tábora Karin Adámková.

Ve čtyřhře jsou opět největšími favority Francouzi Gauzy s Lorentzem a Nicolle s Robinotem. Mezi kadetkami jsou v žebříčku nejvýše páry Němek Solja se Sillií a Moldavka Pocanová s Češkou Adámkovou.

Mistrovství začalo v pátek na šestnácti stolech a pokračuje v sobotu od 9.00 a potrvá až do 21.00. Nedělní finálový den začíná za zelenými stoly opět v 9.00, dohráno by mělo být v 16.00. „Po loňském maratonu, týkajícího se odehraných utkání za tři dny, se čeká opět rekord také v této oblasti,“ dodal Weber.