Výborným výkonem se na severu Moravy předvedli Matěj Ščepka s Kristýnou Gertnerovou, kteří si po měsíční pauze vynucené zraněním přijeli do Šumperku pro první místo v kategorii Děti II D LAT. Hodonínská dvojice nejprve uspěla v konkurenci deseti párů, k tomu jako bonus přidala třetí místo mezi juniory I D LAT. V této věkové kategorii se představilo patnáct tanečních párů.

Skvěle se také vedlo Petru Koláříkovi a Amálii Rumpíkové. Sehraná dvojice jednoznačně zvítězila v kategorii junior I C LAT. Šikovný pár získal zlato v konkurenci deseti tanečních párů. „Kategorie C je již výkonnostně vyšší a náročnější, proto bylo pro Petra a Amálku dalším úspěchem, že se v kategorii starších juniorů II C LAT dokázali probojovat až na čtvrté místo,“uvedl předseda TK Orion Rudolf Jelínek.

Hodonínský klub v Šumperku reprezentovali také Filip Mezihorák s Klaudií Horatiusovou. Talentovaná dvojice potvrdila v dalším závodě své zlepšení od poslední soutěže v Brně, když se na severu Moravy ve všech kategoriích probojovala až do finále, kde v konečném zúčtování dvakrát obsadila nepopulární čtvrtou pozici. „Taneční klub Orion je největším sportovním klubem latinskoamerických tanců v Hodoníně a v širokém okolí, ale také již nyní nejúspěšnějším tanečním klubem, který za jeden měsíc přivezl ze soutěží nejvíce medailových umístění,“ prohlásil Rudolf Jelínek. Ten je hrdý na početnou členskou základnu klubu i její obrovský potenciál.