Slavnostní vyhlášení nejlepších tenistů a tenistek TCP Kyjov hostil v sobotu kyjovský kulturní dům.

Slavnostní zahájení provedli starosta města Kyjova František Lukl, předseda TCP Kyjov Oldřich Pintera, předseda Jihomoravského tenisového svazu Jiří Veselík a předseda ČSTV Hodonín Miroslav Běťák.

Největší potlesk ale sklidil Jiří Novák. Někdejší pátý hráč světa přijal pozvání organizátorů a na Slovácko zavítal společně s rodiči. „Jsem rád, že mám možnost být s vámi,“ řekl na úvod Novák.

Zahanbit se nenechal ani kyjovský starosta. „Kluci Pinterovi dělají tenis srdcem a mně se nelíbí, že někdo řekne, že je to jejich zaměstnání. Ne, chlapci to mají jako své poslání,“ uvedl Lukl.

Pak přišlo na řadu předávání cen. Titul hráč v minitenise obhájil Josef Zapletal. Šestiletý talent patří mezi nejlepší minitenisty ročníku 2003 v České republice. „Skvěle reprezentuje klub na celostátních turnajích v minitenise i soutěžích družstev,“ pochválil svěřence Oldřich Pintera.

V roce 2009 skončil Zapletal desetkrát na stupních vítězů, čtyři turnaje vyhrál. „V příštím roce bude Zapletal hájit barvy nejlepšího klubu v republice Agrofertu Prostějov,“ upozornil Pintera.

Cenu pro nejlepší hráčku v babytenise převzala Aneta Kupková. Devítiletá hráčka má za sebou dva roky tenisové přípravy. Největší úspěch zaznamenala na turnaji v Brně, kde obsadila páté místo.

Největší postup na žebříčku zaznamenal v letošním roce Petr Cahlík. „Byla to pro něho první sezona v mladších žácích. Letos odehrál třináct turnajů. V soutěži družstev nevynechal jediný zápas a prohrál pouze jednou,“ sdělil Pintera. Cahlík zakončil rok 2009 na 374. místě v České republice.

Talentem roku byla vyhlášena Aneta Polešovská. „Ta výborně reprezentuje klub hlavně na soutěži družstev. Největšího úspěchu dosáhla na přeboru města Kyjova, kdy vyhrála kategorii do deseti let a společně se sestrou Janou skončily třetí ve čtyřhře,“ vypočítává úspěchy Pintera.

Cenu pro nejlepšího družstvo převzal tým Minitenisu ve složení Josef Zapletal, Aneta Škápíková, Natálie Kosíková, Ellen Lasovská a Josef Červínek. Družstvo kapitána Ludvíka Pintery obsadilo na krajském finále ve Znojmě třetí místo. „Je to největší úspěch za pět let, kdy jsme začali s minitenisem,“ přiznal kapitán.

Na akci zazpívala skupina Svatý Pluk a večer zpříjemnily svým vystoupením i mažoretky Rošťandy Šardice.