Tento týden můžete Marka Dědíka potkat v Hodoníně. Několikanásobný semifinalista mistrovství Evropy a světa totiž přijal nabídku šéfa TK Classic Stanislava Chovančíka a ve Středisku volného času od rána do večera dohlíží na mladé hodonínské závodníky. Ti se v domácích podmínkách intenzivně připravují na nadcházející taneční sezonu. „Práce s dětmi mě baví. Soustředění je pro mě nejzajímavější, protože žáci jsou několik dní pryč ze svého prostředí a mohou se soustředit pouze na tanec,“ řekl Marek Dědík, který se trénovaní věnuje po celý rok. Pouze v létě však jezdí po jednotlivých kempech a pomáhá s výchovou začínajících tanečníků. „Tohle je už moje páté soustředění. Jinak učím tancovat lidi všech věkových kategorií,“ pravil Dědík.

Ten si přístup a nasazení mladých hodonínských závodníků pochvaluje. „Děti jsou hodně šikovné. V Hodoníně mají talentované tanečníky. Mohou to dotáhnout velmi daleko,“ míní Dědík. Toho na svých nových svěřencích zaujala ještě jedna věc. „Problémy s obezitou mají ve všech regionech, ale na Slovácko se asi ještě nedostala, což je super,“ vtipkoval sympatický muž.

Dědíkovi pomáhala s přípravou Klára Chovančíková. Známí tanečníci si děti naklonili petrým tréninkem i humorem. „Umím pochválit, ale chci vidět také nějaké výsledky. Nechci, aby se mě někdo bál. Tanec ovšem není jenom hra nebo zábava. Každopádně moc velký dril to ale také není,“ řekl Dědík, který společně s Chovančíkovu zavítal i do centra jihomoravského města. „Moc času ale nemáme. Ve sklípku jsem zatím nebyl, ani víno jsem neochutnal,“ řekl Dědík.

Toho překvapila u silnice poblíž Hodonína cedule s nápisem ZOO. „Jako milovníka zvířat mě to potěšilo. Určitě se tam půjdu podívat,“ řekl Dědík.Rodák z Ostravy vyhrál řadu tanečních soutěží. Do povědomí lidí se však dostal hlavně díky tomu, že naučil tančit Veroniku Žilkovou. „Na soutěž mám skvělé vzpomínky. Byly to skvělé čtyři měsíce," uvedl Dědík. "Trochu mě překvapilo, že jsme vypadli první, ale pořád je to jenom soutěž, " doplnil.

Brzké vyřazení ze soutěže se ho prý nijak nedotklo. Spolupráci se svéráznou herečkou si pochvaluje. „Veronika je osobitá, zvláštní. Na konci jsme ale našli společný komunikační kanál,“ směje se Dědík. „Po soutěži se z nás stali kamarádi a dodnes si voláme,“ pokračoval.Matka známé modelky Agáty Hanychové udělala podle zkušeného tančníka velký pokrok. „Diváci to bohužel nemohli vidět, když nás vyřadili,“ krčí rameny.

Mistr České republiky v latinsko – amerických tancích 2010 se měl podobné soutěže zúčastnit i na Slovensku. Se zástupci Let´s dance se však nedohodl. „Nedomluvili jsme se na podmínkách. Ale nijak extra mi to nevadí. Aspoň si odpočinu,“ nedělal z toho vědu Dědík, který by se měl příští rok objevit ve stejné show v Polsku.

Odtud má i novou partnerku Paulinu Biernat. „Je z Varšavy a tančíme spolu čtyři měsíce,“ představil kolegyni Dědík, který největší úspěchy prožil se svojí třetí partnerkou, Slovenkou Kristínou Horváthovou. „Tancovali jsme spolu osm let. Vyhráli jsme toho spoustu,“ říká Dědík. Oceňovaný pár se dostal na tanečním žebříčku až na osmé místo. „Přirovnal bych to k tenisovému ATP. Je to historický úspěch. Na to jsem pořád hrdý,“ pravil.

Dědík se začne po prázdninách připravovat na Mistrovství České republiky, které v lednu hostí Ostrava. Od září pak bude objíždět se svojí polskou partnerkou různé soutěže.

Ostravský závodník se chystá tančit ještě asi pět let. Pak by si chtěl otevřít taneční školu nebo odcestovat do ciziny. „Tančím od dětství, takže se těším, až budu mít čas na soukromý život a začnu normálně žít. I když kdo ví, co přijde. Třeba mi bude tanec chybět,“ uzavírá Dědík.