Jejich příchod do Veselí se blíží. Trenér Jiří Zerzáň je zatím s přípravou spokojený.
Na kondiční a herní testy přijely do Veselí dvě házenkářky ze Srbska – sedmadvacetiletá univerzálka Vladana Medič a dvaatřicetiletá rozehrávačka Milica Djordjevič. Medičová (176 cm, 68 kg) má zkušenosti z Dinu Nis, Slodesu Bělehrad, Danilovgradu, italského Salerna, Radniček, Kragujevace a Stjormanu.

Vyzkoušela si také Pohár EHF a PVP. Zato Djordjevičová hrála za Jagodin a řecký Makedonis. „Určitě by byly přínosem, především vzhledem na jejich vyhrátost. Ta střední spojka hrála v Řecku, kde snad byla vyhlášena nejlepší hráčkou ligy. Ta druhá hrála italskou druhou ligu. V obraně je to trošku slabší, ale mluví pro ni vyzrálost. Dali jsme jim najevo, že o ně máme eminentní zájem,“ řekl k příchodu srbských hráček trenér Veselí Jiří Zerzáň.

Nyní však Srbky odjely domů. „Byly tu jenom na zkoušku, takže tady neměly ani věci. Dnes jsme odeslali smlouvu, kterou si překládají. Zítra by měl pro ně pan Procházka jet na maďarské hranice, protože jejich agent nemá víza. Naši majitelé rozhodli, že je bereme. O víkendu by už s námi měly jet na turnaj do Šaly. Nyní však jde především o rychlost, s jakou se zabudují do družstva,“ uvedl veselský lodivod tři týdny před začátkem interligy.

Ten má již s týmem za sebou dvě tréninková dvojutkání se Zlínem a Bánovci. „To nám ukázalo, jestli už můžeme jít do herní přípravy. Vystřídalo se nám celkem osmnáct hráček. V Bánovcích hrály poslední půlhodinu pouze současné dorostenky, které budou zařazeny do B – kádru, ale podle soupeře by by se měly objevovat i v áčku,“ informuje Zerzáň.

Možná už v příštím týdnu začne zkušený kouč s dělením na „áčko“ a „béčko“. „Do Šaľy pojede sedmnáct hráček, protože si ještě nedovolím zatížit třeba Flekovou na tři kompletní zápasy během dvou dnů. Dlouho netrénovala a navíc je kojící matkou. Ta například v Bánovcích ukázala velký prokrok. Prostě v útočné fázi už je to opět paní Romanová–Fleková. Hodně dopředu jde také Štěrbová,“ je si jist veselský trenér.

V sobotu a v neděli hrají Veselanky na velmi dobře obsazeném turnaji v Šaľe. Toho se účastní kromě domácího týmu také slovenský mistr a první veselský protivník v interlize bratislavský Štart. Domácí trio doplňuje Banská Bystrica, na lavičce s exveselským Ivanem Pompošem. „Bude to velmi těžký turnaj. Narazíme tam především na mistra interligy – Bratislavu, se kterým hrajeme za tři týdny první ligový zápas. Takže už může přijít i určité taktizování,“ sdělil lodivod interligového Veselí.

Ten je zatím s přípravou spokojený, i když… „Při trénincích hráčky trápí obrovská vedra v hale. Přitom dusnu jde i koncentrace dolů. Ale jinak jsem spokojený s tou částí přípravy, která proběhla. Po Šaľe nás čeká ještě testování. To je povinné pro všechny české ligové oddíly,“ upřesnil Zerzáň.

Na panenky čeká poté domácí turnaj O štít města Veselí. Toho se zúčastní interligový Trenčín, Šaľa a vídeňský Atzgersdorf. Interligu zahájí Veselanky ve středu 3. září v Bratislavě. A již v pátek odjíždějí k utkání 1. kola Poháru EHF do slovinského Zalce. Pak ve středu 10. září předehrávají interligové utkání v Partizánském a v sobotu 13. září již mají před sebou odvetu se Zalcem. To je opravdu nabitý program. „Chceme postoupit, ale bohužel to máme opravdu nabité. Ve druhém kole je přímo nasazená HC–53 Moskva. Je to velmi silný klub, v ruské lize skončil do čtvrtého místa. Je to síla, jen když se vzpomene ruská házená. Šance na postup se Zalcem vidím tak padesát na padesát. Hraje pravidelně evropské poháry a dostává se do třetích a čtvrtých kol,“ komentuje náročný vstup do sezony Jiří Zerzáň.

Slovinský celek by se měl zúčastnit koncem srpna i hodonínského turnaje O Slovácký pohár. „Týden před pohárem, což je pro mne šok, by měl přijet do Hodonína na turnaj. Pokud po tom vylosování přijedou, tak by tam jel určitě celý náš mančaft,“ dodává veselský trenér Jiří Zerzáň.