„Nejsem tady za reprezentaci, ale za sportovní centrum, kde působím už půl roku. Ze šesti dětí jsou tři v reprezentaci. Pár je tady poprvé a sbírají zkušenosti,“ řekla švédská trenérka Jana Dobešová.

Ta upozornila hlavně na švédskou šestku Vanju Anzenoviče a jeho konkurenta v reprezentaci Martina Cederlofa. „Celý chlapecký tým bojuje o jedno místo na Evropu. V holkách je to trošku horší. Řekla bych, že je to průměr,“ podotkla Dobešová, která je ve Švédsku rok. Takže musela skloubit trénování ve Švédku s aktivním hraním v Česku.

„Prostě makám. Bylo to hodně a ještě jsem do toho měla reprezentaci, protože mi nebylo jedno, jak dopadneme na Evropě. Do toho jsem absolvovala ještě tři konkurzy ve Švédsku. Proti tomu, když jsem nastoupila v srpnu a čekaly mi tři soustředění a zařizování bytu, to byla extraliga procházka růžovým sadem,“ dodala Dobešová. Na její doporučení putovaly dvě české juniorské reprezentantky Adámková s Tomanovskou do Frýdlantu. Kde nyní působí celý český první tým juniorek a Číňanka. „Tady jsem viděla dva zápasy Adámkové a měla mírné zlepšení. A viděla jsem i dvě utkání Kačky Tomanovské. V jednom případě to nebylo nic moc, a druhý byl celkem dobrý. Patří v Evropě trošku výše,“ uzavřela švédská koučka.