Tak by se dal shrnout začátek sezóny pro páry Tanečního klubu Classic.

V konkurenci 35 párů kategorie junior II si sedmnácté místo vytančil Jakub Dupák s Karolínou Bajajovou a patnácté Martin Prágr s Eliškou Gerstbergerovou. „Klidně to mohlo být u obou párů o dvě, tři místa lepší, ale konkurence je dnes obrovská, a tak je to na naše možnosti kvalitní výsledek. Kdybychom si mohli jako klub dovolit udržet v Hodoníně ty nejlepší, měli bychom ještě pár na čtvrtém místě u mládeže a na jedenáctém mezi dospělými,“ popsal výsledky na šampionátu vedoucí hodonínského TK Classic Stanislav Chovančík.

Koncem února čekaly na hodonínské páry postupové soutěže v Příbrami, Táboře a Brně. Nejlepšího umístění dosáhli Dupák s Bajajovou v Táboře, kde se probojovali až do finále, kde skončili pátí. Trochu za očekáváním zůstali Prágr s Gerstbergerovou. „Nepostoupili z prvního kola a skončili patnáctí. Na jejich omluvu hovoří fakt, že v základní skupině měli čtyři budoucí finalisty,“ osvětluje Chovančík.

V polovině března se do soubojů o body zapojily i další hodonínské páry. „V Olomouci jednoznačně příjemně překvapili nejen sebe, ale především soupeře, Trávníček s Látalovou. Ti totiž naprosto s přehledem vytančili druhé místo v kategorii dospělí C a získali vyšší třídu B,“ pokračuje vedoucí TK Classic, který působí při hodonínském Středisku volného času.

Na soutěži v Břeclavi se v této kategorii potkaly hned tři páry hodonínského klubu. „Trávníček s Látalovou si při svém prvním startu v této kategorii vytančili velmi slušné třinácté místo,“ upozornil Chovančík. Ševela s Haramiovou si spravili náladu sedmou příčkou. Finále a pátou pozici vytančili Šimon Galečka a Nikola Budínková.

Před krátkou soutěžní pauzou dokázali uspět ještě mezi juniory Dupák s Bajajovou pátým místem v Českých Budějovicích. „ Pro jejich další taneční vývoj bude důležité, aby si ujasnili styl, kterým se budou na soutěžích prezentovat. Pokud to zvládnou, tak mohou dosáhnout ještě lepších výsledků,“ předeslal Chovančík.

Za zmínku stojí také výkon odchovankyně hodonínského klubu Kláry Chovančíkové s Markem Kypúsem, kteří skončili čtvrtí na republikovém šampionátu a třetí na první soutěži Taneční ligy mládeže v Kamenci u Prahy. „Tento pár ukázal, že patří k absolutní špičce českého mládežnického sportovního tance. Nyní se intenzivně připravují na dubnový IDSF International Brno Open, který se uskuteční v Bobycentru. Jedná se o druhou největší taneční soutěž ve střední Evropě pro letošní rok,“ dodává Chovančík.