Z účasti na druhé olympiádě v řadě má velkou radost. „Jsem ráda, že to vyšlo, protože se na to čekalo strašně dlouho, ale věděla jsem, že to tak bude. Jsem ráda, že je to oficiální,“ prohlásila na svazovém webu.

V brazilském Riu de Janeiro v roce 2016 startovala na olympiádě poprvé a vypadla v 1. kole. „Mám na Rio skvělé vzpomínky, byla to moje první olympiáda. Až na výsledek na turnaji samotném to bylo super, hlavně jak vše klapalo v českém týmu,“ hodnotí zpětně.

V Tokiu se ale na jiné sporty kvůli přísným bezpečnostním opatřením ohledně pandemie koronaviru nepodívá. „V Riu jsme viděli všechno možné a byla to bomba. Na druhou stranu teď se budeme soustředit jenom na sport, na svůj výkon, protože nebudou žádné rušivé elementy, jenom hala, vesnice a hala,“ uvědomuje si hodonínská odchovankyně, která nyní působí ve francouzském Etivalu.

Před olympiádou ještě odehraje mistrovství Evropy jednotlivců, které se koná ve Varšavě za tři týdny. Ještě předtím  absolvuje dvě soustředění. „Tento týden jsme s Polkami, příští týden v Rakousku a pak bude už příprava v Česku, Využijeme toho, že mají přípravu i juniorští reprezentanti a budeme v Havířově,“ dodala Matelová.

Kromě ní bude český stolní tenis na olympijských hrách reprezentovat také Lubomír Jančařík a Pavel Širuček.

U mužů byla situace o poznání složitější. Postoupilo pouze šest hráčů, a kdyby si Pavel Širuček nezajistil vůbec poslední místo z evropské kvalifikace, do Tokia by neletěl.

Posledním kvalifikovaným hráčem z žebříčku je totiž Kazach Kirill Gerassimenko, který je o pět míst výše. O to víc může být Širuček na svůj výkon v Portugalsku pyšný.

Jančařík si účast v tokijském turnaji zajistil na světové kvalifikaci v Dauhá.

Autor: Milan Těthal