V obou kategoriích se kvalifikovalo šest nejlepších týmů z dvou extraligových kol. Celky mužů i žen nasadí Dukla Praha, Olymp Praha, Škoda Plzeň a TEPO Kladno, mužskou soutěž doplní Univerzity Brno a Slavie Praha, ženskou Olymp Brno a USK Praha.

Do Hodonína by měla přijet většina atletů, která bude reprezentovat Českou republika na mistrovství světa v katarském Dauhá, které proběhne na přelomu září a října. „Před uzávěrkou soupisek jsou ještě nějaké otazníky. Stoprocentně však víme, že nastoupí dva slavní odchovanci hodonínské atletiky. Oštěpař Vítězslav Veselý závodí za Duklu Praha a mílař Filip Sasínek hostuje v pražském Olympu,“ prozradil Zdeněk Lípa, manažer pořádajícího klubu AK Hodonín.

Pro Hodonín je pořadatelství tak výzamné akce svátkem, na který se všichni těší. „Trochu se tomu blíží mistrovství republiky do 22 let, které u nás bylo před čtyřmi lety. Tady však budou ještě mnohem známější jména. Co se týče organizace, tak to ovšem složitější není, v tom by neměl být problém. Doufáme, že přijde hodně diváků, ale počet si netriufnu odhadnout,“ dodal Lípa s upozorněním, že vstup je pro všechny zdarma.

Mistrovské závody na stadionu U Červených domků začnou už v sobotu od 16 hodin, kdy se představí chodci a kladiváři, hlavní program je na pořadu v neděli od 10.30 hodin.