„Na první utkání to bylo velice slušné. Navíc jsme ještě hodně možností nevyužili. Své šance neproměnili Bábíček, Singer, Karmazin, Jankůj a další. Hlavně začátek byl výborný,“ uvedl hodonínský kouč Lukáš Fojtík.

Hodonínští mladíci na nováčka druhé nejvyšší soutěže doslova vletěli. Dostali se do vedení 4:0. Poté domácí snížili na 2:4. Tříbrankové vítězství Hodonínu přiblížil Vala. Nakonec si odváželo RSM z Břeclavi výhru 5:3. „Jsme teprve na začátku přípravy, kterou jsme začali v pondělí. První dva týdny budeme trénovat dvoufázově. Tuto část zakončíme sobotním duelem s Vyškovem. Pak nás čeká soustředění ve Velkých Bílovicích,“ nastínil plán hodonínské přípravy Fojtík.

Loni úspěšný starší dorost, kterému unikl postup do nejvyšší soutěže až v posledních kolech, opustilo hned jedenáct hráčů. Sedm jich trénuje s divizním áčkem. Na zkoušku v druholigovém Znojmě jsou Hynek a Jiří Maršálkové. „Igor Matušek je na brigádě v Anglii. Radek Benešovský se bude zřejmě naplno věnovat vysokoškolskému studiu a Petr Bidmon je nyní zraněný,“ vyjmenoval ztráty kouč RSM.

Na druhé straně Hodonín posílil. Podařilo mu udržet talentovaného Bábíčka. Z ratíškovické fotbalové líhně přišel i Lukáš Koplík. Z ročníku čtyřiadevadesát přešli Tóth, Nasadil, Singer a Doležal. Návrat z Dubňan hlásí Michna. Užitečnou posilou RSM by měl být i Jankovič, který hrával za pražské Bohemians a Viktorií Žižkov. Do elitní mládežnické kategorie Hodonína se vrací ze Slovácka také Nedvídek a rodák z Násedlovic Jankůj. Z Brna zamířil do kádru hodonínského staršího dorostu Patrik Schuster.

Na zkoušku jsou v Hodoníně Petr Karmazin z Otrokovic, Silvano Komuenhu z Rýmařova a mladý Erik Polák ze Sparty Brno. O post brankářské jedničky se s Martinem Navrátilem poperou Doležal s Jurisem.

V uplynulé sezoně skončil starší dorost RSM Hodonín na pátém místě v Moravskoslezské lize a jako první nepostupující za Hlučínem. „Opět chceme hrát o špici a překonat úspěch z loňské sezony. Pokud to půjde, tak se chceme porvat o postup,“ řekl k předsezonním cílům Fojtík.

Břeclav U19 – RSM Hodonín U19 3:5
Branky Hodonína: Karmazin, Nasadil, Bábíček, Nedvídek, Vala.
Hodonín: Navrátil – Nedvídek, Schuster, Michna, Jankovič – Komuenha, Tóth, Koplík, Jankůj – Bábíček, Karmazin; střídali: Nasadil, Singer, Vala, Doležal, Polák, Juris.