"Je to nadstavbový projekt k mistrovským soutěžím. Dva nejlepší týmy z České republiky a Slovenska v dané věkové kategorii si zahrají na závěrečném turnaji. Záměrem je, aby mládežnická družstva odehrála co nejvíce těžkých zápasů a aby se konfrontovala na nějaké oficiální akci, což je chvályhodné," uvedl manažer spolupořádajícího HK Hodonín Radek Bičan.

Mladší a starší dorostenky se o víkendu utkají v Česku, mladší a starší dorostenci budou zase bojovat na Slovensku. „Ženské kategorie se představí u nás a v Olomouci, mužské kategorie hrají v Považské Bystrici. Příští rok se to zase vymění," informuje Bičan.

Ten se na souboje Plzně, Olomouce, Nitry a Bytče těší, i když hodonínský funkcionář počítal spíše s účastí Michalovcí. „Vzhledem k tomu, jaké má Iuventa u mládeže možnosti, je to pro mě svým způsobem překvapení, protože třeba Nitra, která má špičkovou mládež, ruší interligový tým. Bytča navíc nemá dospělý tým vůbec. To jen dokazuje, že v házené je řada otazníků," pronesl Bičan.

Naopak účast Plzně ani Olomouce jednatele slováckého oddílu nepřekvapila. „Ženy Plzně, za které nastupuje několik dorostenek, hrají se Zlínem v baráži o postup do interligy. Olomouc zase maximálně čerpá ze svých podmínek," řekl Bičan.

Do Hodonína se tak opět vrátí známý trenér Lubomír Krejčíř, který v současném době vede kromě dorostenek Zory i juniorskou reprezentaci do dvaceti let. Zkušený kouč vedl v Hodoníně český národní tým v památném souboji se Španělskem v červnu 2006.

„Těší nás, že si svaz opět vybral Hodonín. Budeme se snažit vytvořit všem týmům ideální podmínky. Chceme, aby se v Hodoníně všem líbilo a abychom podobné akce dostávali od svazu i v dalších letech," pronesl Bičan.

Česko-slovenský pohár mladších dorostenek se hraje systémem každý s každým. V zahajovacím zápase Olomouc vyzve Bytču, turnaj zakončí duel Nitry a Zory. Vstup na všechny zápasy je zdarma.

Česko-slovenský pohár mladších dorostenek 2013

Sobota 8. června
9.00, DHK Zora Olomouc – MHK Bytča

11.00, DHC SVŠ Plzeň – UDHK Nitra

16.00, MHK Bytča – UDHK Nitra

18:00, DHK Zora Olomouc – DHC SVŠ Plzeň

Neděle 9. června

9.00, DHC SVŠ Plzeň – MHK Bytča

11.00, UDHK Nitra – DHK Zora Olomouc

13.00, ukončení na hrací ploše, předání cen