Vedoucí tým druhé dorostenecké ligy si díky výhře nad rezervou Poruby pojistil první příčku. Před druhými Otrokovicemi má slovácký celek čtyři kola před koncem letošního ročníku šestibodový náskok. Pokud parta kouče Slováka příští týden zdolá tradičního rivala, bude slavit postup do vyšší soutěže.

„Máme to velmi dobře rozehrané, ale musíme ještě makat. Chceme vyhrát všechny zbývající zápasy a postoupit do vyšší soutěže bez ztráty bodu. To je naším cílem," uvedla opora HK Veselí nad Moravou Dagmar Lukšíková.

Spojka domácího týmu patřila společně s Balážovou a Šustkovou znovu k nejlepším hráčkám svého týmu. I když výkon jihomoravského celku tentokrát nebyl ideální.

„Začátek se nám moc nevyvedl. Možná se na našem výkonu projevila únava z pražského turnaje. Ale druhou půli už jsme zvládly a zaslouženě vyhrály," řekla Lukšíková.

Veselí si v úvodu utkání vytvořilo několikabrankový náskok, který udržovalo až do konce první půle. Úvodní čas vyhrály Veselanky 13:7.

Poruba sice dokázala v úvodu druhé půle snížit na rozdíl tří branek, ale domácí hráčky náskok nepustily. Naopak ve zbytku utkání soupeři znovu odskočily a nakonec si v poklidném tempu dokráčely pro jednoznačné vítězství 26:18.

„Diváci neviděli moc pohlednou házenou, ale pro nás to přesto dopadlo dobře. Děvčata si myslela, že to půjde samo. Udělali jsme však spoustu chyb, rozhodně to nebylo z naší strany ono. Proto jsem moc rád, že je utkání za námi a že máme dva body," pronesl kouč Veselí Miroslav Slovák, který přičítal nepřesvědčivý výkon únavě z náročného programu a podcenění. „Po tom, co jsme zažili minulý týden, scházela holkám motivace," řekl Slovák.

O ještě lepší výsledek se mladé Veselanky připravily mizernou koncovkou především při sedmimetrových hodech samy. „Sedmičky nám moc nejdou. I na turnaji jsme jich spoustu zahodily," přiznala Lukšíková.

Ta absolvovala o Velikonocích společně s ostatními hráčkami nejstaršího mládežnického výběru Veselí třídenní turnaj v Praze. Na prestižním Prague Handball cupu skončily starší dorostenky slováckého oddílu v konkurenci předních zahraničních týmů třetí.

„Předvedli jsme pěknou házenou, dalo se na to dívat. Pokud bychom proměnili v semifinále proti Kodani alespoň polovinu sedmiček, klidně jsme mohli vyhrát. V Praze jsme ale ostudu neudělali. Naopak kromě týmu Vršovic další středisková centra propadla," prohlásil Slovák.

Bronzu si cenila i Lukšíková. „Je to obrovský úspěch. Jelikož jsem hrály ve vyšší věkové kategorii, vůbec jsme nečekaly, že bychom se mohly dostat mezi nejlepších osm týmů, natož získat bronzovou medaili," dodala talentovaná házenkářka.