I když mladé Veselanky patří v této věkové kategorii k nejlepším republice, musí se znovu prát o místo na výsluní české házené. „Zjednodušeně je systém takový, že svaz rozdělil družstva starších dorostenek do čtyř skupin. První dva celky z každé české i moravské skupiny po podzimní části soutěže postoupí do první ligy a na jaře budou nejlepší týmy hrát o mistra České republiky," informuje zástupkyně HK Veselí nad Moravou Miroslava Kožuchová.

Vedení slováckého oddílu vytyčilo pro hráčky i kouče Miroslava Slováka stejný cíl jako v minulé sezoně. „Chceme určitě postoupit a poprat se o nejvyšší příčky v první lize," říká Kožuchová.

Nejdřív ale musí házenkářky Veselí splnit první část plánu a skončit ve skupině B na prvním nebo druhém místě. O postup do další fáze soutěže se utkají s Otrokovicemi, Zlínem, Porubou a Novým Jičínem.

V úvodním zápase se Veselanky utkaly stejně jako v loňské sezoně s Otrokovicemi. „Vzhledem k tomu, že tým soupeře dobře známe, jsme předpokládaly těžké utkání. Děvčata nastoupila na palubovku s respektem. Vývoj zápasu od prvních minut ale ukázal, že obavy nebyly na místě. Během prvních minut se naše děvčata dostala do vedení a postupně náskok zvyšovala. To samozřejmě dalo možnost trenérovi, aby na hřiště mohl poslat i hráčky z lavičky, což využil. I tak výsledek 34:22 dal znát, že náš plán pro tuto sezonu není úplně scestný," pronesla Kožuchová.

Slováckému celku pomohl k dobrému vstupu i přípravný turnaj v Havlíčkově Brodě, kde se svěřenkyně kouče Slováka utkaly s domácím týmem Zorou Olomouc, Otrokovicemi, Kobylisy nebo Jindřichovým Hradcem. „Z tohoto přípravného turnaje jsme přivezly druhé místo, přičemž od první příčky nás dělila pouze jedna branka," hlásila Kožuchová.

Zkušená funkcionářka hráčky chválila především za výkon v zápase s favorizovanou Olomoucí, které Veselí podlehlo 23:24. „Výsledek by možná na první pohled mohl působit jako zklamání, ale vzhledem k tomu, že jsme téměř čtyřicet minut vedly, a to někdy i rozdílem pěti branek, nemáme důvod ke smutku. Děvčata ukázala, že dokážou držet krok i s týmem, který drží titul mistra České republiky této věkové kategorie. Byl to řed zahájením mistrovských soutěží důležitý výsledek," pravila Kožuchová.

Starší dorostenky Veselí nyní mají před sebou dalšího soupeře. Šustková a spol. vyzvou Zlín. Atraktivní duel se bude hrát kvůli rekonstrukci veselské haly ve Velké nad Veličkou.