Je konec. Konec nadějím a přáním. Hokejbalová extraliga se v Hodoníně ohřála po dobu jednoho roku a zase zmizela.

„Jsem z toho rozčarovaný. Trpký byl začátek sezony, který nás bohužel stál sestup,“ nastínil aktuální pocity Miroslav Hložánek, kouč hodonínského Rigumu, který město reprezentoval v nejvyšší soutěži.

Ano. Největší ztrátu tým nabral v úvodu ligy, kdy v osmi zápasech urval jen bod. Na vině byl ale i spackaný závěr, kdy Hložánkova parta dokonce pokukovala po play off.

Nakonec je vše jinak.

I přes veškerou snahu tým sestupuje.

„Podívali jsme se, o čem extraliga vlastně je. Mně osobně se to líbilo. Mezi nejvyšší soutěží a první ligou je velký rozdíl. Je škoda, že nemáme možnost hrát ještě jeden rok, protože si myslím, že by to bylo o něčem jiném,“ řekl předseda klubu Tomáš Novotný.

Velkou roli hrála i nezkušenost. Tu hráči pocítili převážně při duelech na soupeřových hřištích, kde přesedlali na větší plochu.

„Doma jsme mohli sice taky něco uhrát navíc, ale zkušenost se projeví venku,“ tvrdil Hložánek. „Mančafty, které přijeli k nám, měli vždy problémy. Máme malé hřiště, kde jsme mohli hrát nátlakovou hru. Soupeři z toho byli nešťastní. Pak jsme nastoupili na větším a byl problém.“

Statistiky dávají trenérovi jednoznačně za pravdu. Ze všech venkovních utkání dokázal Rigum ukořistit pouhé dva body, když přetlačil Hradech Králové po samostatných nájezdech.

Mnohdy se také podepsaly časté pobyty na trestné lavici. Hodonínští byli v průměru druhý nejtrestanější klub. „Vylučovaní jsme byli, ale nepociťoval jsem, že bychom zápasy prohrávali kvůli trestům,“ konstatoval Hložánek, jehož tým na sebe upozornil zejména po Vánocích. Bodoval třikrát v řadě a z domácí tvrze vyprovodil Dobřany devítibrankovým přídělem.

V zimní přestávce došlo i ke změnám v kádru. Například gólmana Šimaru si stáhl Vsetín a jeho místo zaujal dvacetiletý David Terna.

„Strašně překvapil. Měli jsme obavu, že když odejde Šimara, budeme mít problém. Naopak se situace obrátila. Myslím, že kdybychom měli Davida už na podzim, mohlo to být ještě lepší,“ chválil trenér talentovaného mladíka.

I když dřel a snažil se celý tým, vyzdvihl ještě útočníky Hübla a Helešice.

Už už se zdálo, že sezona by tedy mohla být přece jen úspěšná. Jenže pak přišla další série. Bohužel černá. Tři porážky a na jejich konci sklopené hlavy. Hráčů i činovníků.

„Rádi bychom pokračovali dál, ale bohužel se nám to nepodařilo. Nevím, jestli to mám brát jako osobní zodpovědnost, že jsem nebyl schopný poskládat lepší tým. Mrzí mě to,“ smutnil předseda Novotný. V následujících týdnech se uskuteční zasedání, kde se vedení rozhodne, jakým směrem se bude klub v příští sezoně ubírat.