Slovenská spojka podala proti Baníku velmi dobrý výkon. Její průniky mosteckou obranou ocenily fanoušci Brittermu potleskem. Kouč Sabadka jen uznale pokyvoval hlavou. Drotárová na podobný zápas dlouho čekala.

Více branek v dresu Veselí ještě nedala. "Moc se mi v poslední době nedařilo. Mám trošku problémy s ramenem a i proto u mě schází střela z dálky," uvedla Drotárová. Sobotní zápas jí sedl. "Most nám dobře otevřel obranu, takže se tam dalo dobře pronikat. Jsem ráda, že se mi konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu," řekla Drotárová.

Zápasy s Mostem slovenské spojce sedí. V prvním kole se do sítě interligového nováčka trefila pětkrát, v sobotu vstřelila ještě o dvě branky více. "Že by mi Most nějak extra vyhovoval, to si nemyslím. Tam se nám zápas vůbec nepovedl. Bylo to první kolo, hodně hektické. To bych vůbec neporovnávala. Dneska byl Most mnohem silnější. Věděli jsme, že zápas bude o mnoho těžší než na podzim," pravila Drotárová. "Soupeř se navíc posílil o Petru Beňuškovou. Pro nás bylo dobré, že nepřijela Kupková. Takže jsme se mohli soustředit hlavně na dvě spojky, které se nám celkem podařilo ubránit, i když nám Martinková dala spoustu gólů. Ubojovali jsme to," doplnila.

Veselí vstup do nového roku zvládlo. Sérii tří domácích zápasů v řadě zakončí v sobotu proti Olomouci. "Uričtě je výhoda. Věděli jsme, že druhá polovina sezony pro nás bude výhodnější. Silnějších soupeřů totiž máme doma. Máme skvělých fanoušků a věřím, že budeme v tabulce vstoupat vzhůru," přeje si sympatická sportovkyně.

Veselské panenky jsou po čtrnácti kolech s devatenácti body čtvrté. Na třetí Šaľu ztrácí pouhý bod. Se slovenským sokem si to Britterm rozdá za dva týdny. Ještě předtím ale čeká Veselí moravská bitva. "Na derby s Olomoucí se musíme pečlivě připravit. Určitě nesmíme nic podcenit. Olomouci se sice moc nedaří, ale každý zápas je jiný a jednou musí zabrat," pronesla Drotárová.