F.A.T.R.odehrál na Vyškovsku nejlepší zápasy celé sezony. „Všechny kluky je potřeba pochválit za předvedený výkon,“ uvedl vedoucí dubňanského týmu Jan Harca.

Celku z Hodonínska náramně vyšel vstup do úvodního duelu. Lídr soutěže vedl na začátku druhé třetiny nad Valticemi již 4:1. Dubňany však o tříbrankový náskok nečekaně přišly už na konci prostřední části. „V polovině utkání to vypadalo, že se bude řešit jen výše skóre. Bohužel vedení nás ukolébalo. Od stavu 4:1 jsme absolutně přestali hrát, soupeř nás přehrával v prostoru před brankovištěm a díky našemu nedůrazu srovnal stav utkání,“ uvedl Harca. „Ve druhé přestávce nám bylo jasné, že pokud se nezvedneme, nemusí zápas dopadnout dobře,“ doplnil.

Dubňanští však na začátku závěrečné části přidali a třemi slepenými góly soupeři z Břeclavska znovu odskočili. Valtice sice dokázaly v závěru výsledek zkorigovat, na vyrovnání už ale nedosáhly.

Ve druhém zápase se F.A.T.R.utkal se Slavkovem. Neoblíbenému soupeři, se kterým v minulém sezoně neuhrál ani bod, měl co vracet.

„Od začátku zápasu nám bylo jasné, že zápas rozhodne obrana a menší počet chyb. Ty naštěstí dělali více Slavkovští. Nám se navíc dařilo proměňovat rychlé protiútoky, které řídil střelec Kopl,“ uvedl Harca.

Dubňanský útočník zaznamenal ve dvou zápasech šest gólů. „Morkovická hala mu nesmírně sedla. Není moc hráčů, kterým se podaří nastřílet ve dvou zápasech dva hattricky,“ pochválil kamaráda Harca.

Dubňany si díky dvěma výhrám udržely první místo. Před druhou Kuřimí mají pětibodový náskok. Tým z Brněnska má ovšem odehrány o dva zápasy méně.

F.A.T.R. se v dalším kole představí v lužické hale. Soupeři Dubňan budou 4. února béčko Lanžhota a Valtice.

Jihomoravský přebor mužů, divize B:

F.A.T.R. Dubňany – FBC Valtice 7:6
Branky Dubňan: Kopl 3, Kordula 2, Kulla, Němec.

F.A.T.R. Dubňany – FBC Slavkov 5:2
Branky Dubňan: Kopl 3, Řihák 2.