Skončili těsně pod vrcholem, přesto se vrátilis radostně zaťatou pěstí. Florbalisté Dubňan se zaskvěli na letním Hornet's cupu, jenž se koncem července konal v Rožnově pod Radhoštěm. V kategorii čtyři na čtyři prohráli až ve finále s celkem Bejvávalo. Ke stříbru navíc posbírali individuální ceny. „Nikdoz nás před odjezdem nepočítal s tím, že bychom se mohli dostat tak daleko. Druhé místo bereme. Je to nová zkušenost a věřím, že příští rok to už klapne,“ řekl Slovácku vedoucí týmu František Navrátil.

Dubňanští prošli základní skupinou bez ztráty bodu. A cenné skalpy přidávali i ve vyřazovací fázi. IBK Frost přehráli 5:1. Sokol Šenov 9:0.

Ve čtvrtfinále, které pro Dubňany bylo loni konečnou, se hráči postavili proti celku Shooters Beta. Výsledek? Vítězný, 4:2. „Zde se začala projevovat správná soudržnost týmu a táhnoucí schopnosti zejména kapitána Marka Bábíčka, který tým perfektně organizoval,“ pochválil Navrátil lídra týmu.

Už v této chvíli byly Dubňany nejdál, kam se jen v historii svého působení na Hornet's cupu dostaly. Jenže chtěly ještě více. V semifinále vyzvaly Flying stars, které znaly už ze základní skupiny. Tam je porazily 2:1 a vyzrály na ně i podruhé, tentokrát 4:2.

Zbývalo už jen finálea v něm silný tým s nostalgickým názvem Bejvávalo. „Měli jsme obrovskou chuť vyhrát. Do zápasu jsme ale vstoupili docela vlažně a lehce nervózně. Po první části jsme prohráli 2:4, ale po gólu Šimanovského jsme snížili,“ uvedl Navrátil.

Následovala však chyba v obraně a soupeř zase odskočil na dvě branky. Ačkoliv se Dubňanští znovu dotáhli, vyrovnat se jim ani přes závěrečnou powerplay nepodařilo. „Zlato nám uniklo, ale přesto musím pochválit celý tým,“ dodal vedoucí týmu.

Kromě druhého místa získala cenu pro nejlepšího brankáře, v tomto případě brankářku, teprve sedmnáctiletá Nikola Vanďurková. Nejužitečnějším hráčem se v očích pořadatelů stal Marek Bábíček.