Dubňanští přicestovali do Pohořelic v silně kombinované sestavě (chyběl i novomanžel O. Žurovec) jen se šesti hráči do pole. Z osmičlenné výpravy bylo šest současných či bývalých gólmanů. Možná i proto Dubňanští mysleli více „na zadní vrátka“.

V prvním důležitém duelu se Oranjes střetli se sousedem v tabulce – brněnským Bastrem. Jako první udeřili Dubňanští, a to v 8. minutě, kdy se poprvé prosadil Albert. Brňané byli několikrát blízko vyrovnání, ale stejně tak mohli Oranjes zvýšit svůj náskok. Uklidnění do oranžových řad přinesla až druhá branka Alberta ve 40. minutě. I po té ale musel několikrát ukázat své umění dubňanský brankář. „Ten snad chce jít do reprezentace,“ řekl na adresu gólmana Oranjes jeden ze zklamaných útočníků Bastru. První tři body tak putovaly do Dubňan.

Ve druhém zápasu čekali na dubňanské futsalisty ivančičtí United. Ve vyčkávací partii se čekalo na úvodní branku až do závěru poločasu, kdy otevřel skóre kapitán Ivančic Šauer. Poté co v úvodu druhé půle zvýšil na 2:0 Gacov to vypadalo z Oranjes zle nedobře. Time out však Dubňany nastartoval k obratu. Kontaktní gól zařídil ve 32. minutě Albert.

Vyrovnání bylo poté na spadnutí. A podařilo se. Ve 43. minutě se do míče opřel Drdla, jeho střela skončila na tyči, od ní se odrazila do gólmana a pak zaplula do sítě. V závěru byl blíže třetí brance United, ale skóre se již nezměnilo. „Tóňa Frejlich byl dnes oporou,“ řekl po utkání obránce Dubňan Tomáš Wágner. „Chtěli jsme si z Pohořelic odvést tři body. Ten čtvrtý byl nad plán,“ spokojeně okomentoval nedělní výjezd střelec vyrovnávací branky Jaromír Drdla.

Oranjes po zisku čtyř bodů poskočili do první poloviny tabulky. První listopadový den na ně čeká další dvě těžké utkání v brněnských Bohunicích. Nejprve je přivítá juniorka Slovanu a pak lídr soutěže – Žabinští vlci.

Pohořelice: Oranjes Dubňany – Bastr Brno 2:0 (1:0), 8. a 40. Albert. Dubňany: Frejlich – Blaha, Drdla, Wágner – Beneš, Opavský, Albert; vm: Turek. Dubňany – United Ivančice 2:2 (0:1), 32. Albert, 43. Drdla – 24. Šauer, 29. Gacov. Ostatní výsledky: SOŠ OOM Brno – Bastr 7:2 (3:2). SOŠ – United 12:1 (8:1).

Křenovice: Žabinští vlci Brno – Fauna Brno 5:3 (3:1), Slovan Brno B – Fauna 1:4 (0:3), Žabinští vlci – Agromeli Brno C 2:0 (0:0), Slovan B – Agromeli C 3:4 (1:2).

Vyškov: Krásensko – Manerov 3:2 (0:2), Kloboučky – Manerov 1:1 (1:1), Krásensko – Amor Vyškov 3:3 (1:1), Kloboučky – Amor 5:3 (4:2).

Tabulka KP