Z týmu se podle prvních informací poroučelo hned kvarteto „borců“. Někteří se rozhodli skončit, další se připravují na prvoligové souboje mezi juniory. Klub tak do nového ročníku třetí ligy vstoupí s poněkud jinou tváří.

„Tým se posune zase někam jinam. Pár hráčů odešlo, což by mohlo být trochu znát. Ale nebál bych se toho. Jádro zůstalo,“ hlásí kapitán nejlépepostaveného celku v hodonínském okrese Petr Kopl.

Jeho spoluhráči se na novou sezonu připravují od června. Po naběhaných kilometrech v dubňanském lese a krátké pauze se vrhli do přípravy v hale. Za sebou mají i první přípravné zápasy, když se představili na ratíškovském Panthers cupu. Tam však výkony „fatráků“ zůstali za očekáváním.

„Hrál dohromady A i B tým. To znamená, že jsme byli celkově nesehraní. Ty dva týmy prostě nejsou sladěné,“ tvrdí nový kouč Lukáš Fuchsík, který se kormidla ujal po zkušeném René Faltovi. Ten zamířil k juniorům, s nimiž se představí v první lize. S Faltou odešli také mladíci Kulla a Bábíček. Společně s Měchurou a Proksou tak kádr Dubňan opustila hned čtveřice útočníků. Podle všeho však stále existuje šance, že by se „Měch s Proksičem“, jak jim spoluhráči přezdívají, do hry ještě dostali.

Přesto se kouč blížící se sezony nebojí. „Ambice jsou samozřejmě nemalé. Budu spokojený, když se budeme pohybovat okolo čtvrtého či pátého místa,“ nastínil plánované cíle Fuchsík.

A případné posily? V jednání je údajně příchod forvarda Ladislava Blahy. „Kontaktoval jsem i další dva hráče, jenž vyšli z juniorky. Bohužel jsou studijně vytíženi a o působení v našem týmu nemají zájem,“ pokračuje mladý lodivod. Aktuální formu Dubňanských prověří o víkendu soupeři na turnaji Best 4, který pořádá mužstvo Bučovic. Za týden pak tým F.A.T.R.u čeká ostrý start. Na domácí půdě přivítají celky bojující v poháru České florbalové unie. Teprve střet s Boskovicemi, Otrokovicemi či Bojkovicemi naznačí, jak na tom parta okolo trenére Fuchsíka je.