„Úvodní kolo prověřilo naše schopnosti před nadcházející sezónou. Soupeře jsme přehráli zajímavou a agresivní hrou. Je příjemné vidět vzrůstající formu obou útoků. Výsledky fyzické letní přípravy jsou patrné,“ uvedl kouč Dubňanských Lukáš Fuchsík, jenž v týmu působí jako hrající trenér.

Se svými svěřenci avizoval postup už předem. A oprávněně. K dispozici měl všechny opory a v neděli mohl počítat i se třemi juniory.

V kompletní sestavě nasázeli „fatráci“ během čtyř zápasů osmadvacet branek. Nad jejich síli se ukázali pouze otrokovičtí Panthers. Ti však překvapivě zaváhali z Vipers Ostrava a parta okolo Fuchsíka měla možnost zaútočit na první místo.

A útočila úspěšně. Dubňany Dubňany zasypaly odevzdané Bojkovice čtrnácti góly. „Myslím, že jsme hráli dobře. Ukázali jsme, že něco umíme. Akorát s Otrokovicemi jsme neměli moc šancí. Co prošlo, tak vychytal brankář,“ hodnotil gólman F.A.T.R.u Jiří Zemský, jenž nastoupil ke všem duelům a jistým výkonem si řekl o pozornost trenéra Fuchsíka. Ten si je jeho schopností dobře vědom. „Zemský vynikal maximálními výkony a jeho herní nasazení bylo příkladné,“ chválil maskovaného mladíka.

Může se tedy těšit na více prostoru v brankovišti i během sezony? „Vše záleží na trenérovi a mojí formě,“ ví s jistotou Zemský. Druhé pohárové kolo čeká Dubňany 13. a 14. září. Podle prvních informací by měly zamířit do Ostravy, kde se postupně střetnou s Jihlavou, Kloboukami, Bruntálem a opět s Ostrokovicemi. „Los nás přidělil soupeře z první a druhé ligy. Na severu tedy můžeme jedině překvapit a doufám, že se nám to podaří,“ uzavřel s přáním mladý kouč.