Absolutorium nezaslouží tentokrát vítězové, ale spíše poražení. Veselští Knights totiž odehráli předposlední duel základní části v pěti lidech.

Před gólmanem Blaškem celých padesát minut bez vystřídání dřeli Brumla, Zajíček, Šebesta a Janík. Kvarteto statečných nechalo na palubovce lužické haly všechno, na kolena padli borci ve žlutých dresech až po závěrečném hvizdu. Všechna snaha byla nakonec zbytečná, cenná remíza jim utekla mezi prsty.

„Musíme ocenit výkon Veselí. Soupeř i ve čtyřech lidech potvrdil, že futsal hrát umí. To, co předvedlo kvarteto hráčů ve žlutých dresech, před tím všichni musíme smeknout klobouk. Cením si toho víc než třech bodů," prohlásil kapitán hodonínské Dukly Radek Ščevík.

Zkušený fotbalista moc dobře věděl, že Veselané budou zlobit i bez náhradníků. „Pokud by hosté dojeli v šesti lidech, tak nám dají osm gólů," řekl Ščevík.

Domácí borci nakonec oslabeného protivníka uběhali. „Rozhodl fakt, že mu došly síly. Jsem rád, že jsme to tam nakonec dotlačili," oddechl si rohatecký stoper.

Dukla se na důležitou výhru pořádně nadřela. Celek z Hodonína poprvé zaskočil Ondřej Šebesta, který v 11. minutě poslal Knights do vedení. Nejlepší střelec posledních ročníků futsalového přeboru Hodonínska se prosadil z trestného kopu. Veselané se ani za stavu 1:0 nikam netlačili. Naopak, hosté hráli chytře, pozorně bránili, a pokud se naskytla příležitost, tak zahrozili.

Zvýšit náskok Knights mohli v první půli Janík se Zajíčkem. Prvně jmenovaný pálil vedle, Zajíček zase orazítkoval tyč.

Nejčastějším střelcem Veselí byl ale Šebesta, který to zkoušel ze všech pozic. Hostující útočník se druhé branky dočkal krátce po změně, když po Zajíčkově přiťuknutí a za pomoci pravé tyče propálil Kůřila z další standardní situace.

Dukla znejistěla a začala kupit chyby. Na 3:0 zvyšoval po ojedinělém brejku Brumla. Hosté pak ještě více zalezli a očima posunovali čas na světelné tabuli.

Hodonínští hráči přidali na pohybu i důrazu, rovněž začali více střílet. V koncovce se ale dlouho trápili. Dvě tutovky zazdil Petr Bidmon, který nejprve v prvním poločase a následně i po změně stran nedokázal z pár metrů trefit odkrytou branku.

K obratu zavelel až Pavel Kotásek, který nejprve ve 33. minutě snížil a vzápětí zaznamenal kontaktní gól.

Hektický závěr patřil jednoznačně Dukle. Ščevík za pomoci teče vyrovnal na 3:3 a osm vteřin před koncem dokonal obrat skvělý Kotásek. Veselané už reagovat nedokázali. „My už to snad ani nijak jinak vyhrát neumíme. To je prostě Dukla," usmíval se Ščevík.

Zato poražení smutnili. „Doufali jsme, že aspoň ten jeden bod, který nám dával jistotu k postupu do play-off, nějak ukopeme, bohužel jsme udělali na konci dvě hrubky, které soupeř potrestal, a těsně jsme prohráli. Jsme zklamaní, ale nemáme se za co stydět. Ve čtyřech lidech se to asi jinak uhrát nedalo," uvedl hráč Knights Ondřej Šebesta, který se v poli pořádně naběhal.

„Byla výhoda, že jsme hráli v Lužicích, kde je menší hala. Pokud by se hrálo v Hodoníně, tak jsme utkání raději odvolali. Dukla má mladý běhavý rychlý tým, fyzicky a věkově je na tom velmi dobře," pronesl Šebesta.

Veselané to měli nesmírně složité. „Deset kluků se z pracovních důvodů, kvůli horám nebo pro zranění omluvilo. Další hrají fotbal. Je to škoda, máme špatnou sérii pěti zápasů, ve kterých jsme získali jediný bod," připomněl Šebesta.

Dukla ani Knights nemají před posledním kolem základní části jistou účast v semifinále.

„Chleba se bude lámat za týden v Dubňanech, kde musíme uhrát alespoň bod, abychom postoupili do play-off," připomněl Ščevík.

V pozoru musejí být i futsalisté Veselí. „Čekají nás poslední Magic Krystals. Pokud bychom prohráli, nemusíme hrát ani play-off. Bohužel už teď víme, že nebudeme mít gólmana, takže se do branky postaví někdo z hráčů," dodal Šebesta.

FK Dukla Hodonín – Knights Veselí nad Moravou 4:3 (0:1)

Branky: 33., 37. a 50. Pavel Kotásek, 48. Radek Ščevík – 11. a 28. Ondřej Šebesta, 32. Radim Brumla. Rozhodčí: Ticháček, Čápek. Diváci: 10.

Dukla: O. Kůřil – Frolec, Ščevík, Vanda, P. Bidmon, M. Bidmon, Brablc, Kotásek, Cupal.

Veselí nad Moravou: Blaško – Brumla, Zajíček, Šebesta, Janík.

Další výsledek 14. kola: Magic Krystals – FK New Stars Hodonín 7:6. Předehráno: Kvasaco Vacenovice – Oranjes Dubňany 0:2 (0:1).