Slovácký celek, jehož kádr se dával v létě složitě dohromady, odjížděl na Valašsko bez několika opor, ale s očekáváním a dobrou náladou. Domů se však vracel s debaklem a svěšenými hlavami. „Jako nováček nemáme přehnané ambice, přesto jsme doufali v lepší výsledek," přiznal po premiérovém utkání v nové soutěži předseda Dukly Hodonín Ján Lahvička.

Úvod utkání byl oboustranně opatrný. Domácí měli lepší pohyb a byli častěji u míče.

Po patnácti minutách se ovšem zlínští futsalisté rozjeli a bojácnému protivníkovi zasadili rozhodující údery.

Zlín poslal do vedení v 16. minutě Kalus, vzápětí přidal druhý gól Postava a o chvíli později zvyšoval Krajča už na 3:0.

Hosté se po slepených brankách zlobili na dvojici rozhodčích, kteří podle nich před prvními dvěma brankami přehlédli evidentní útočné fauly na obránce. „Tyto situace zápas nerozhodly, ale zcela jistě ho ovlivnily," řekl Lahvička.

Borcům v červených dresech nepomohla ani poločasová výměna brankáře. Místo Parobka se mezi tři hodonínské tyče postavil Jankovič. Dukla sice po přestávce otevřela hru, ale ani přes zvýšené úsilí nijak zvlášť nebezpečná nebyla. Naopak v pohodě hrající Valaši na palubovce dál kralovali.

Čtvrtý gól si dali Jihomoravané sami, ve 26. minutě se trefil Slobodian. Na 6:0 zvyšoval ve 27. minutě Kovář.

Zlín dál nekompromisně trestal soupeřovy chyby a ztráty míče při přechodu do útoku.

Brankáře Jankoviče překonal Hlobil, který v posledních vteřinách pečetil výhru Zlína. Ještě předtím se prosadili i hosté, když nejprve pohlednou akci z pravé strany zakončil Kučí.

Pak se ještě trefil Pitzinger. Ránu hráče mikulčického Baníku do protipohybu domácího brankáře nešťastně tečoval jeden ze zlínských hráčů.

Dukla nakonec v soutěžní premiéře padla 2:8. „Zápas sice byl pro nás nepříjemný, ale zato dost poučný," pravil Lahvička.

Nejen jemu se kromě výkonu dvojice rozhodčích nezamlouval ani přístup časoměřičů, které sudí nijak nekorigovali. „Navíc si mohl hlasatel za stavu 7:2 odpustit sarkastické poznámky o dramatizaci zápasu ze strany Dukly po vstřelení naší druhé branky. Do tak vysoké soutěže to nepatří," míní šéf hodonínského klubu, který ale bral nepříjemnou porážku s nadhledem. „Gratulujeme soupeři, který nás předčil ve všech směrech. Těšíme se na odvetu na naší palubovce," přidal Lahvička. Podle něj Dukla především zaplatila nováčkovskou daň a s přílišným respektem a s ustrašeným výkonem nemohla na Valašsku uspět.

S tím souhlasil i Vavřík. „Byl to náš první zápas. Byla na nás vidět nesehranost, musíme si jeden na druhého teprve zvyknout. Navíc v těchto formacích jsme v životě nehráli," připomněl osmadvacetiletý futsalista.

Na výkonu Hodonína se podepsaly i absence Krejčiříka, Vrby či Jakubíčka. „Hlavně v útočné fázi jsme se báli přejít jeden na jednoho," všiml si Vavřík. „Mohlo to být i tím, že nikdo z nás nevěděl, co má od prvního zápasu očekávat," dodal obránce Dukly.

Nováček druhé ligy má nyní před sebou domácí premiéru. Hodonín ve sportovní hale TEZA v pátek večer vyzve Třinec. Utkání druhého kola začíná ve 20.15.

2. futsalová liga, 1. kolo

UTB Futsal Team Zlín – FK Dukla Hodonín 8:2 (3:0)

Branky: 28. a 40. Hlobil, 16. Kalus, 17. Postava, 18. Krajča, 24. vlastní, 26. Slobodian, 27. Kovář – 32. Kučí, 39. Pitzinger.

Rozhodčí: Molík, Čep.

Diváci: 190.

FK Dukla Hodonín: Parobek (21. Jankovič) – Vavřík, Novotný, Varmuža, Kočí, Kotásek, Pitzinger, M. Bidmon, Kůřil, Kolařík, Macánek.

Zlín: Mikel (Nevřala) – Pantálek, Juhás, Krajča, Slobodian, Hubáček, Křepelka, Hlobil, Kalus, Postava, Kovář.