„Bylo to nejlepší představení Dukly v letošní sezoně. S favoritem celé soutěže jsme uhráli nesmírně cenné vítězství a těšíme se na finále," prohlásil Radek Ščevík.

Zatímco borci v červených dresech si užívali postup, domácí borci nakvašeně prchali z plochy do kabiny. Emoce v hráčích Dubňan bublaly. Oranjes byli naštvaní na sebe, rozhodčí i soupeře. Nepříjemnou porážku jen stěží rozdýchávali, i když zlobit se mohli maximálně na sebe.

„Zklamání je velké. Máme za sebou celkem úspěšnou sezonu. Závěr jsme však nezvládli," uvedl předseda dubňanského klubu Bohdan Blaha. Ten moc dobře věděl, že Oranjes měli na to, aby došli až na vrchol. „Měli jsme na to uhrát lepší výsledek a postoupit. Bohužel," hlesl Blaha.

Podobný průběh úvodního semifinále nikdo zřejmě nečekal. Dukla sice nebyla žádným outsiderem, ale v úvodu střetnutí se spíše bránila a čekala, s čím Oranjes vyrukují. Domácí byli aktivnější, ale v koncovce nepřesní. Albertovi chyběl k vedoucímu gólu kousek, Jílek zase napálil balon do břevna. „Měli jsme vést 3:0. Místo toho jsme dostali dva smolné góly a už se to vezlo," řekl Blaha.

Dukla byla v prvním poločase neskutečně produktivní. Co střela na soupeřovu branku, z

Toho byl gól. Nejprve domácího brankáře Frejlicha zaskočilo Michal Bidmon, následně míč do sítě uklidil dorážející Pavel Kotásek. Aby toho neměly Dubňany málo, napřáhl Michal Bidmon ještě jednou a dvakrát tečovaná rána skončila za zády bezmocného Frejlicha. „Důležité bylo, že jsme v úvodu střetnutí přežili šance domácích a z brejku dali tři branky, které nás posunuly dál. Ve druhé půli jsme hráli ještě lépe a náskok několika brankami pojistili," pronesl Ščevík.

Krátkou naději Oranjes na zvrat přinesla přesná trefa Radka Žurovce pod břevno. Dukla ovšem nenechala protivníka dlouho slavit. Ve stejné minutě využil nedůslednosti dubňanské obrany Vanda, který zvýšil na 4:1.

Pak se domácí po zákroku brankáře Kůřila na Jílka dožadovali penalty, ale rozhodčí byli jiného názoru. Nervozita gradovala. Domácí nejprve poškádlil dalším gólem výtečně hrající Michal Bidmon, pak deptal soka jeho starší bratr Petr. „Emoce byly veliké, protože jsme soupeře přehrávali a po každé chybě jsme dostali gól.Navíc jsme měli kopat penaltu," řekl Blaha.

Hlučnou pasáž uťal Frolec, který poslal šestou trefou soupeře definitivně do kolen. Oddechový čas Oranjes už domácí borce pouze zchladil. Vítěz základní části dřel až do konce, ale debakl neodvrátil. Na konečných 7:1 upravil Michal Bidmon, který ve 41. minutě završil hattrick.

„V minulém utkání jsme věděli, že máme jisté první místo. Teď mělo utkání mnohem větší náboj. První poločas byl z naší strany dobrý, ale soupeř nám z ničeho dal tři góly. Kdybych zápas neviděl, tak neuvěřím," prohlásil Blaha.

Oranjes k postupu do finále nepomohli ani tahouni Žurovec s Jílkem. „Jejich výkon musím vyzvednout. Jednoznačně byli dva nejnebezpečnější hráči Dubňan. Bylo je těžké je uhlídat, ala nakonec jsme to zvládli," oddechl si Ščevík.

Ten ocenil i přínos trenéra Milana Bidmona, který se Dukly na konci základní části ujal. „Hodně nám svými postřehy a poznatky pomohl. Navíc zklidnil syna Petra, který je trochu prchlivější," uvedl kapitán hodonínského týmu. .

Sobotní semifinále zhlédlo přes dvě stě diváků, kteří se na tribuně sportovní haly Želva rozhodně nenudili. „V Dubňanech je to vždycky divoké, ale prostředí bylo výborné, diváci skvělí," užíval si atmosféry Ščevík.

I kvůli fanouškům chtěli hráč Oranjes okresní ligu vyhrát a postoupit do krajského přeboru. „Je to škoda pro celý okres, protože kromě nás nikdo výš nepůjde," mrzí Blahu.

Zatímco Dubňany čeká pouze utkání o třetí místo, Dukla se za týden představí ve finále. Na jméno soupeře si ovšem musela počkat až do neděle, kdy se odehrálo druhé semifinále. „Přeji si New Stars, protože i díky nim by přišla plná hala. Bylo by to krásné hodonínské derby," dodala Ščevík.

Oranjes Dubňany – FK Dukla Hodonín 1:7 (0:3)

Branky: 27. Radek Žurovec – 12., 23. a 32. Michal Bidmon, 27. a 41. Filip Vanda, 14. Pavel Kotásek, 34. Lukáš Frolec. Rozhodčí: Čápek, I. Zima. Diváci: 250.

Dubňany: Frejlich – R. Žurovec, Julínek, Dohnálek, Albert, Kordula, Solčianský, Ryška, Pluháček, Jílek, Doruška.

Dukla: O. Kůřil – Frolec, P. Bidmon, M. Bidmon, Ščevík, Vanda, Kotásek, Cupal, Bartyzal, Brablc.

Utkání o 5. místo: Kvasaco Vacenovice – Magic Krystals Hodonín 6:3 (3:1).