Fanoušci nejen veslování se mohou těšit na napínavé souboje o medaile, ale také bohatý doprovodný program a velkoplošnou projekcí. „Letošní otevřené mistrovství České republiky na veslařských trenažérech dostalo nový kabát. Celou akci jsme pojali ve větším měřítku s cílem podpořit halové veslování u veřejnosti, škol i firem,“ říká předseda pořádajícího VK Hodonín Filip Švrček.

Celá akce nese název Ergoshow 2017 a je rozdělena do dvou dnů. V pátek budou na trenažérech zápolit posádky škol a odpoledne firemní týmy. „Štafetová soutěž nabídne souboje desetičlenných týmů na vzdálenost dvacet kilometrů. Výjimkou budou střední školy, které ve čtyřech lidech absolvují čtyři kilometry,“ informuje Švrček.

Po odpoledních závodech je připravený večerní doprovodný program včetně občerstvení, hudebního vystoupení a ochutnávky vína a rumů.

V sobotu je připraven tradiční program závodů na dva kilometry. Na veterány a zahraniční účastníky čeká poloviční trať. „Ani sobotní program nebude bez novinek,“ upozorňuje Švrček.

Žákovská kategorie se premiérově uskuteční formou trojboje, takže na mladé veslaře kromě jízdy na trenažéru čeká také člunkový běh a Jacíkův test. „Nový je také závod čtyř za sebou propojených trenažérů, kterého se zúčastní akademické posádky,“ hlásí šéf hodonínského veslařského klubu.

Dvoudenní klání o víkendu hostí sportovní hala TEZA, ve které budou oddělené zóny pro přípravu, samotné závody i regeneraci. Boje o medaile bude uvádět profesionální moderátor v českém i anglickém jazyce. Sobotní program divákům zpestří testování značkových hodinek a systémů Polar, značkové obuvi a oblečení. Příznivci mohou po celý den ochutnat skvělé čaje, kávy a oplatky.

Organizátoři očekávají účast kompletní české veslařské špičky včetně osobností jako jsou Václav Chalupa a Miroslava Knapková. „Pro všechny profesionály je možnost užít si prodloužený víkend v Hodoníně a zúčastnit se jako divák již pátečního programu. Totéž platí i pro amatérské posádky, které se budou chtít inspirovat těmi nejlepšími a zůstanou do soboty,“ dodal Švrček.

Ergoshow 2017
Pátek 17. února:
- školní pohár družstev na 20 kilometrů (9.00 – 12.00, štafetový závod smíšených družstev na 20 kilometrů pro základní a střední školy)
- otevřený pohár na 20 kilometrů (17.00 – 20.00, štafetový závod smíšených družstev na 20 kilometrů pro firmy a veřejnost)
- Ergoshow challenge (20.00 – 22.00, souboj celebrit, hudební vystoupení, doprovodný program s partnery)

Sobota 18. února:
- 24. ročník mezinárodního mistrovství České republiky 2017 a Akademické mistrovství
České republiky 2017
Kategorie: hendikepovaní, dorostenecké, juniorské, seniorské, masters
Mistrovství ČR extra, Český pohár žactva, Hodonínský trojboj, Masters Top One (1000 metrů), Univerzitní fours, doprovodný program pro závodníky i veřejnost