První třetinu suverénně ovládli domácí hokejbalisté, kdy skóre otevřel už po čtyřiceti devíti vteřinách Matěj Fraňo a zaskočil tak nahecované hosty. Nicméně Sudoměřice udeřily znovu a to v páté minutě po sehrané akci v útočném pásmu soupeře.

Pěknou dorážkou do prázdné brány navýšil Adam Hruboš. „Do zápasu jsme nastoupili aktivně tak, jak jsme si řekli v kabině. Dvoubrankový náskok nám duševně pomohl do dalších třetin, kdy jsme mohli hrát klidně a v posledním dějství jsme to potvrdili,“ říká spokojený trenér Sudoměřic Zdeněk Jurásek.

Boj se přenesl i do druhé části klání a na aktivitě se nepolevovalo. Po změně stran se poprvé v zápase ozvali Pražané, když měli z kraje třetiny tři gólové šance, ale výtečně chytající brankář Sudoměřic Terna nepustil za svá záda ani jednu branku a v tomto zápase tak vychytal nulu. „Zápas mi ulehčili obránci, kteří hosty nepustili k moc vyloženým šancím, což byl základ našeho úspěchu,“ prozradil domácí brankář David Terna, kterému se daří podávat dobré brankářské výkony od začátku sezony a za vychytanou nulu spoluhráče odmění sudem piva do kabiny.

Útočné klání pokračovalo i v třetím dějství. Na obou stranách se bojovalo až do konce zápasu, ale hostující tým už se nezmohl na odpověď, když přidal Jan Kaluža ml. klín do rakve Prahy a upravil tak vítězství Sudoměřic na 3:0. „Máme velký problém dát branku. Zápas jsme prohráli díky neproměňování gólových šancí, které jsme si vytvořili. Pokud nebudeme trestat tyto příležitosti, nemůžeme čekat, že vyhrajeme,“ objasnil kouč hostů Tomáš Herstus.

Branky a nahrávky: 1. Fraňo (Studénka, Hruboš), 5. Hruboš (Studénka, Fraňo), 33. Kaluža (Fraňo)