O první zápasy tohoto roku přišel hodonínský tým kvůli pozitivním testům na covid. "Pozitivní byl jeden hráč a u dalšího pak jeho partnerka. Proto jsme museli do karantény, která skončí v neděli. Zajímavé je, že zmíněný pozitivní hráč si covid prodělal už v říjnu," uvedl Richard Brhel, předseda klubu SKST Hodonín.

Extraligový nováček z Hodonína by letos chtěl udržet nejvyšší soutěž, ale dosavadní průběh letošní sezony je zatím hodně komplikovaný. Jihomoravané mají na svém kontě zatím pouze čtyři odehrané zápasy, z nichž vyhráli jediný v Chebu. A právě s tímto soupeřem by se měli k zápasovému režime vrátit. "Pokud vše dobře dopadne, tak bychom měli Cheb přivítat příští pátek na domácích stolech," potvrdil Brhel.

Ještě déle si musí na svůj první zápas v roce 2021 počkat hodonínské hráčky, protože ženská extraliga by se měla znovu rozeběhnout až začátkem února.

V těžké době celosvětové pandemie se však najdou i pozitivní věci. Jednou z nich je určitě i výsledek charitativní sbírky hodonínských stolních tenistů s názvem "Míčkem proti Covidu". Za několik týdnů se podařilo vybrat slušnou částku 42 901 korun, kterou klub věnuje hodonínské nemocnici. "Právě dolaďujeme, jakou formou dar předáme. Možná počkáme na nějaké klidnější období pro obě strany. Každopádně s vybranou sumou jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že to byla jen taková naše malá klubová sbírka, tak jsme v tolik ani nedoufali," dodal Brhel.