Břeclav a Hodonín. Dvě jihomoravská města, která momentálně kralují ženskému ping pongu v České republice.

„Soutěži bude vládnout jižní Morava,“ prorokoval před začátkem soutěže dnes už bývalý trenér hodonínských ČSAD Jaromír Kubina.
A měl pravdu.

„Kdyby se někdo další vmísil do boje o titul mistra pro rok 2009, šlo by o obrovské překvapení,“ konstatoval kouč Břeclavanek Jaroslav Hýbner.
Zúžení špičky a dominanci dvou tradičních rivalů nahrál přesun Renáty Štrbíkové. Zkušená reprezentantka se k Hýbnerově partě připojila po skončení minulého ročníku, když opustila Frýdlant nad Ostravicí.

Jako jediná letos poznala pouze vítězné pocity. Nadmíru tak nahradila Číňanku Mai Gejie, jež se vrátila zpět do vlasti.

„Dalo se to čekat. Naši ligu má spíš jako trénink,“ usmívala se břeclavská dvojka Ivana Weberová. „Známe se asi čtrnáct let. Hráváme spolu v národním týmu. Zapadla mezi nás výborně,“ pokračovala blonďatá hráčka.

První vzájemný duel Břeclavi s Hodonínem skončil remízou 5:5. Kvůli shodnému počtu získaných setů musel o pořadí rozhodnout poměr míčků. Těch získaly Břeclavanky o šest více a do odvet půjdou z první pozice.

„O všem se rozhodne až v nadstavbovém play–off. Zatím se jen oťukáváme. Kdo ale bude po základní části v tabulce výše, bude mít v rozhodujícím finálovém utkání výhodu volby pořadí domácích prostředí,“ uvedl trenér Hýbner.

Podle jeho svěřenkyně Weberové je však téměř jedno, jestli se hraje v Břeclavi, nebo v Hodoníně.

„Štrbíková dokonce říkala, že se jí hraje líp v hodonínské hale. Nám je to opravdu jedno. Důležité je, abychom je ve finále porazily,“ řekla sedmadvacetiletá stolní tenistka.

Nejbližším pronásledovatelem vedoucího dua jsou hráčky Frýdlantu nad Ostravicí. Tým vedený Marií Hrachovou kromě porážek s Břeclaví a Hodonínem zaváhal jinak pouze s Litoměřicemi (remíza 5:5, pozn. red).

„Na dalších místech tabulky je velká tlačenice, jde ale pouze o účast v první šestce, která bude v nadstavbové části soutěže hrát o medaile,“ doplnil břeclavský stratég Hýbner.