Gladiátoři se po nedělním duelu nemohli na nic vymlouvat. Výhru, která by znamenala vyrovnání finálové série, si nechali proklouznout mezi prsty. „Ještě není nic ztraceného. Rozhodně nic nevzdáváme. V sobotu nás poškodili rozhodčí, v neděli jsme měli smůlu. Souboje dvou vyrovnaných týmů rozhodují maličkosti, šťastné momenty," uvedl lídr Gladiátorů Petr Uřičář.

Hráči obou týmů v neděli zapomněli na sobotní, značně vypjatý, duel. Nevraživost mezi oběma soupeři zůstala před stadionem, mezi mantinely se tentokráte nic mimořádného nestalo.

„Ostřejší zákroky tělo na tělo beru. Je to hokejbal. Ale nesmí tam být žádné zákeřnosti. Hokejky v obličeji a tak. Bohužel se v této soutěži zdaleka tak netrestá, jak by mělo. Dnes to naštěstí rozhodčí vzali za jiný konec," pravil Uřičář.

Byl to právě urostlý útočník Gladiátorů, kdo v prvním finále odjistil rozbušku. „Soupeře jsem neviděl. Věděl jsem že jsou za mnou dva hráči. Bohužel jsem netrefil míček a hráč soupeře mě dohrál. Myslím, že takovým stylem nemusel. Trefil mě do stojící nohy, já jsem to neustál a dostal jsem úder na rameno. Trochu to se mnou otřáslo," vrátil se k sobotnímu zákroku gólman Rigumu Igor Jurenka.

I muž s maskou si všiml, že ve druhém zápase zákeřností a nadávek razantně ubylo. „Řekli jsme si, že nebudeme faulovat, bohužel jsme v oslabení dostali dvě branky," uvedl Jurenka.

Gladiátory poslal do vedení zkušený obránce Hozák, který ve 13. minutě využil přesilovou hru. Loňský semifinalista využil v zápase ještě jednu početní výhodu. Na začátku prostřední části zvyšoval po Stratilově ráně Sajdl už na 3:0. Mezitím se mezi střelce zapsal i Ondřej Hrnek, který nachytal Jurenku krátce po buly. „Byl to laciný gól. Naštěstí jsem ho odčinil v nájezdech," ulevil si brankář Rigumu.

Několikanásobní mistři si po třetí brance vzali oddechový čas. Krátká přestávka favoritovi pomohla. Stejně tak nahrálo Rigumu zranění brankáře Grabovského, který si při střele Zetochy poranil koleno. „Nepomohlo nám to," řekl Uřičář.

Vítěz základní části se dokázal prosadit až v závěrečné části. Grabovského kouzlo nejprve odčaroval dorážející Hübl, na 2:3 snižoval důrazný Michal Tóth.

Gladiátoři nakonec těsný náskok neudrželi. V předposlední minutě vyrovnal Michal Rapant. Byla to druhá přesilovková trefa Rigumu v zápase. „I když jsme nehráli stejně jako v sobotu, celou dobu jsem čekal, kdy vyrovnáme. Kluci se naštěstí semkli a v závěrečné části se neuvěřitelně zvedli. Za to jim děkuji," pravil Jurenka.

Druhé finále nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Zatímco Jurenka byl proti Pešovi, Uřičářovi a Sajdlovi stoprocentní, na Grabovského vyzrál hned v první sérii tradiční specialista Rapant.

„ Na nájezdy si člověk, který je na ně určený, musí věřit. Síly ale v tom vedru rychle ubývaly. I kluci z Rigumu toho měli plné brýle. Není jednoduché udělat po třech třetinách a prodloužení to, co chceš," pronesl Uřičář.

Jeho parta se o víkendu pokusí o srovnání série. Proti rozjetému Rigumu to však budou mít Gladiátoři nesmírně složité „Chci, abychom to v sobotu ukončili," přeje si Jurenka. .

Play off okresní hokejbalové ligy –

2. finále: Rigum Hodonín B – TJ Gladiators Hodonín 4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0), stav série 2:0.

Branky: 35. Hübl, 37. M. Tóth, 44. a rozhodující nájezd M. Rapant – 13. Hozák, 17. O. Hrnek, 20. Sajdl.

Nájezdy: Rapant 1:0. Peš nedal. Tóth nedal. Uřičář nedal. Helešic nedal. Sajdl nedal.

Rozhodčí: Orság, Zvařič. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2.

Diváci: 100.

Rigum B: Jurenka (Lindner) – Zetocha, Hanuš, Hlavačka, Kuba, Zbořil, Jánoš – Rapant, Hübl, Helešic – M. Tóth, Novotný, Mráz – Vojáček, D. Tóth, Říha.

Gladiators: Grabovský (Vodrážka) – Hozák, Stratil, Horinka, Miklík, Veselský, Drábek – Krakovec, Sajdl, Peš – Charvát, Uřičář, Vyrůbalík – Hynšt, Vjazanko, Hrnek, Petrjánoš.