„Chtěli jsme ji už dřív. Tehdy se ale rozhodla pro zahraničí. Jsme rádi, že jsme se domluvili. Je to talentovaná brankářka a snaživá holka," říká o Fialkové jednatel veselského klubu Vlastimil Procházka.

Bývalá juniorská reprezentantka České republiky zamířila do Veselí nad Moravou přes Paříž, Normandii, Wolfsburg a Berlín. Ve svých jednadvaceti letech tak má spoustu cenných zkušeností, které se jí budou v těžkých duelech náramně hodit.

Z východu Slovenska přicházejí na jih Moravy střední spojky Katarína Hvostáľová a Martina Bačíková. Obě hráčky patří Iuventě Michalovce „Jednadvacetiletá Hvostáľová, která si v minulosti připsala starty i za slovenskou juniorskou reprezentaci, dokáže hrát i na pravém křídle," říká Procházka. O rok starší Bačíková loni hostovala v Senci, za který nastřílela devětasedmdesát branek, když ve třech zápasech dala osm a více branek.

Platnou hráčkou jistě bude i Petra Varjassiovová. Střední spojka naposledy působila v prvoligovém Interu Bratislava. Juniorská reprezentantka Slovenska bude v létě startovat na mistrovství Evropy do devatenácti let.

Zatím poslední hráčkou, se kterou se vedení domluvilo, je Kateřina Slováková. Osmnáctiletá dcera trenéra veselských starších dorostenek hrála v minulé sezoně za Olomouc. Mladé Hanačky suverénně vyhrály první ligu starších dorostenek. Nadaná spojka zaznamenala šedesát branek. „Věřím, že všechny holky bez problémů zapadnou do kolektivu a se zkušenějšími děvčaty vytvoří správnou partu," přeje si Procházka.

Ten potvrdil i odchody křídelnic Terezy Chmelařové a Kristýny Salčáková. Veselská kapitánka jde za Monikou Rajnohovou do Slavie Praha a česká reprezentantka se dohodla s Olomoucí.

Kádr HC Veselí nad Moravou

Brankářky: Darina Zvoničová, Vanda Nejezchlebová , Veronika Fialková

Hráčky: Jitka Tomečková, Lenka Fleková, Klára Jandásková, Nikol Vinklárková, Lucie Jagošová, Katarína Hvostaľová, Kateřina Slováková, Martina Bačíková, Petra Varjassiová.