Sasínek si stejně tak vede i na trati dlouhé patnáct set metrů, kde mu patří průběžné vedení dokonce o devět vteřin. „Patří mezi velké favority na medaili pro Mistrovství České republiky žactva,“ uvedl zástupce hodonínského klubu Lukáš Lípa.

Sasínek ovšem nebyl jediným hodonínským závodníkem, který dokázal v Rakousku vylepšit okresní statistiky. Jakub Žurovec testoval sprinterskou formu na tratích šedesát a čtyři sta metrů.

Na nejkratším halovém sprintu dokázal Žurovec o setinu vylepšit devět let staré maximum Ondřeje Něničky. „Na své druhé trati měl Jakub velkou motivaci vymazat z tabulek svého kolegu z oddílu Dominika Kubaláka, který zaběhl v Bratislavě čas 52,61 sekund,“ řekl Lípa.

Na oblíbeném ovále se mu toto povedlo. Kubaláka porazil o tři setiny. „Oběma teď patří šesté a sedmé místo českých tabulek, když Žurovec zaostává jen čtyři desetiny za třetím,“ informoval Lípa.

Již tento víkend čeká oba hodonínské dorostence boj na Mistrovství České republiky v hale. Žurovec se představí ve své hlavní disciplíně, a to sprintu na dvě stě metrů, kde mu aktuálně patří čtvrté místo.

Ve výborném světle se na mezinárodním mítinku ASVÖ Vienna Indoor Gala, na který se každoročně sjíždějí závodníci z celé Evropy, představila také sprinterka Eliška Dřímalová. Ta dokázala ve sprintu opět vylepšit své halové maximum a zařadila se na páté místo českých tabulek. Na nejlepší závodnici ztrácí Dřímalová necelou vteřinu.

V technických disciplínách nastoupily dvě závodnice. Lucie Krtičková si z výškařského sektoru odvezla bramborovou medaili, Jana Myrmusová obsadila ve vrhu koulí šesté místo.

V minulých dnech se hodonínští atleti dočkali také prvního ohodnocení svých skvělých výsledků v minulém roce. Za své výkony byly v rámci závodu Brněnská laťka Alfa Helicopter, vyhlášení nejlepší atleti Jihomoravského kraje. V kategorii starších žáků si odnesl ocenění Jakub Žurovec, nejlepší juniorkou se stala Sylva Škabrahová.

V samotném závodě se pak představila trojice výškařů. Lucie Krtičková obsadila stejně jako junior Michal Šubín třetí místo. Nepopulární čtvrtá příčka pak zbyla na Filipa Vinklárka.