První utkání se odehraje na sudoměřickém asfaltu v sobotu od 16.00. Druhé klání však čeká podstatná změna. To se totiž nebude hrát v Sudoměřicích, ale na hodonínském zimním stadionu. Začátek tohoto zápasu je v 11.00 v neděli a jako druhý přímý přenos z hokejbalu jej odvísílá i ČT 4. „Nevidím v tom žádnou výhodu pro domácí tým,“ trpce poznamenal domácí gólman Ľubor Komenda.

Česká televize se totiž pozdě dohodla radiokomunikacemi na přípojkách, což zapříčinilo to, že přímý přenos se nebude vysílat ze Sudoměřic, ale z Hodonína. Sudoměřice se do finále dostaly potřetí za sebou, když v semifinále vyřadily 3:1 na zápasy východočeský Letohrad. Jejich soupeř přešel do boje o extraligové zlato přes předloňského vítěze Škodu Plzeň. V předchozích duelech v základní části zvítězili Sudoměřičtí nad Habešovnou vždy jen velmi těsně. Domácí by měli nastoupit téměř kompletní. Otazník visí jen nad startem Martina Hujsy.

„V Letohradu hrál, ale jestli nastoupí proti Habešovně není jisté. Jeho zranění ještě není úplně doléčené,“ podotkl jednatel sudoměřického klubu Miroslav Kobeda. Sudoměřičtí hokejbalisté budo potřebovat silnou diváckou podporu, aby na třetí pokus získali mistrovský titul. „Přijďte povzbudit náš tým v boji o nejcennější trofej, aby se to do třetice konečně povedlo,“ dodává gólman SK Sudoměřic. Odvety jsou na pořadu přístí víkend na kladenské půdě. Hraje se opět na tři vítězství.