S cílem získat maximální počet bodů vyběhnou v sobotu florbaloví junioři Sokola Hodonín ke dvěma zápasům druhé ligy. Na domácím hřišti městské sportovní haly přivítají brněnský Hattrick a hráče Znojma. Tým z Brna je se čtyřmi body na šestém místě desetičlenné tabulky.

„S Hattrickem bychom měli bodovat. Osobně bych chtěl v tomto utkání získat všechny tři body. Uvidíme, s čím přijedou,“ uvedl hodonínský trenér Ján Lahvička. Florbalisté Znojma jsou na tom o něco lépe. Po čtyřech kolech mají na kontě šest bodů, se kterými se usadili na pátém místě.

„Znojemští nehrají oproti minulým ročníkům nic moc. Doufám, že před domácím publikem vybojujeme dobrý výsledek i s nimi,“ pokračuje Lahvička. Tomu dělá starosti zdravotní stav kapitána Ladislava Blahy, který má problémy s kolenem. Zatím není jisté, zda nastoupí alespoň do jednoho z duelů. Slovenského kouče ve službách hodonínského Sokolu navíc trápí špatná obrana.

„S defenzivou máme letos trochu problémy. Nejvíc se budu spoléhat na výkon Jana Ungera, který hraje juniorku už třetí sezonu. Z Kyjova navíc přišel mladý Chmelař, jenž hraje taky solidně,“ nastínil kouč. Mladí sokoli nyní okupují desátou příčku, protože se jim z dosavadních utkání podařilo uhrát pouze bod.

„Rád bych, abychom teď uhráli šest bodů, protože už je potřebujeme,“ uzavřel Lahvička.

Sobota: 11.40 – 13.10 Hattrick Brno – Sokol Hodonín, 15.40 – 17.10 Sokol Hodonín – TJ Znojmo.