„Kdybychom byli kompletní, tak jsme oba zápasy vyhráli,“ míní útočník FBK Panthers Ratíškovice David Příkaský.

Panteři se museli obejít bez čtyř stabilních hráčů. Pracovní povinnosti nedovolily nastoupit Ostřížkovi, Václavíkovi a Havelkovi, Opluštil je mimo hru kvůli zranění.

Na zápas s Lanžhotem borci z Ratíškovic jen tak nezapomenou. Panteři prohrávali s nováčkem třetí ligy už 0:5 a schylovalo se k pořádnému debaklu. V závěrečné desetiminutovce ale celek z Hodonínska zabral a třemi góly duel alespoň zdramatizoval. „S Lanžhotem jsme hráli velmi špatně. Nic nám nevycházelo. V útoku to byla bída. Začali jsme hrát až v polovině závěrečné části a to už bylo pozdě,“ řekl Příkaský, který vyvrátil, že by jeho tým soupeře z Břeclavska podcenil. „To v tom určitě nebylo. Věděli jsme, že Lanžhot nemá špatné mužstvo. Bohužel nám chyběli hráči, které jsme nedokázali nahradit,“ pravil.

Dvakrát se proti Lanžhotu trefil Jiří Křižka, další gól přidal Kordula.

Těm se bodově dařilo i ve druhém zápase proti favorizovanému Blansku. Bohužel dvě branky Korduly a jedna Křižky k bodům nestačily. Útok Davida Příkaského s křídly Uhlíkem a Lačňákem zůstal za očekáváním a svým spoluhráčům gólově nepomohl.

Panteři proti vedoucímu týmu třetí ligy po brance Korduly vedl, ale Blansko dvěma góly dokázalo duel otočit. Hráči Ratíškovic se však nevzdali a dalšími dvěma brankami strhli vedení na svoji stranu. Závěr už ale patřil Blansku, které potrestalo zbytečná vyloučení soupeře. Panteři nakonec prohráli po boji 3:5 a v tabulce klesli na sedmé místo. „Druhý zápas byl lepší, ale bohužel proti nám stál kvalitnější soupeř,“ pronesl Příkaský.

FBK Panthers Ratíškovice – TJ Sokol Lanžhot 3:5
Branky Ratíškovic: Křižka (Racek), Kordula (Kundrata), Křižka (Kordula)
Atlas ČKD Blansko – FBK Panthers Ratíškovice 5:3
Branky Ratíškovic: Kordula (Racek), Kordula (Kundrata), Křižka (Kundrata)