Problémy začaly panterům už v sobotu dopoledne, kdy se kvůli střevním potížím omluvil Josef Ostřížek. Do Bystřice pod Hostýnem nejel ani Tomáš Kordula, který vyfasoval čtyřzápasový disciplinární trest. Dlouhodobě zranění je i zadák Opluštil.

V prvním sobotním zápase porazily Ratíškovice béčko Znojma 5:3. „Soupeř byl o něco lepší, ale nám se dařilo střelecky,“ řekl hrající předseda FBK Panthers David Příkaský. „V prvním utkání byla z naší strany cítit velká odhodlání,“ doplnil spoluhráče útočník František Vácha.

Panteři vedli po brance Váchy1:0, ale Znojmo dvěma góly duel otočilo. Pak ale třikrát udeřili panteři. Na obratu se dvěma góly podílel Příkaský, na 4:2 zvyšoval Duda. Soupeř pak dokázal ještě snížit, ale výhru Ratíškovic pečetil svým třetím gólem v zápase Příkaský. „Znojmo mělo v sestavě spoustu juniorů, hrálo opravdu dobře,“ pochválil soupeře Příkaský. Výborný zápas odchytal brankář slováckého celku Lukáš Křižka. „Zachytal opravdu famózně. Náš tým podržel několika neuvěřitelnými zákroky,“ vyzdvihl výkon gólmana Ratíškovic Vácha.

Po zápase se Znojmem panoval v ratíškovickém táboře dobrá nálada. „Po prvním utkání jsme chtěli šest bodů,“ přiznal Příkaský. Duel s Klobouky však borcům z Hodonínska příliš nevyšel. Panteři dokázali držet se soupeřem krok pouze v první třetině. Na vedoucí gól Klobouk sice stačil odpovědět za půl minuty Vácha, ale ve zbytku zápasu tahaly Ratíškovice za kratší konec.

„Pokud Klobouky vedou, těžko se s nimi hraje. Všechno jim začne vycházet a jsou k nezastavení. Čím víc jsme se snažili, tím hůře jsme hráli,“ pronesl Příkaský. „Útočníci hráli špatně, nestačili bránit,“ hořekoval.

Panteři dostali v prostřední části další tři branky a závěr už se změnil v exhibici. „Pak už se to s námi vezlo,“ podotkl Příkaský. Ratíškovice jsou v jedenáctičlenné tabulce s devíti body sedmé.

3. liga mužů - divize VI
TJ VHS Znojmo B - BK Panthers Ratíškovice 3:5

Branky za Ratíškovice: 3x David Příkaský, Vácha, Duda
FBK Panthers: L. Křižka - Kundrata, Havelka, Racek, Gajdík – D. Příkaský, Uhlík, Křižka – Duda, Vácha, Václavík.
FBK Panthers Ratíškovice - FbC Aligators Klobouky 1:8
Branka za Ratíškovice: Vácha