O výsledky ale na mezinárodní akci vůbec nešlo. Většina týmů brala závěrečné letošní klání jako rozlučku s rokem 2016 a dobrou přípravu na jarní boje. „Je to taková naše tradice. Všichni se přijeli pobavit a zahrát si. I děti, které v sezoně nedostávají tolik prostoru, se u nás mohou ukázat a předvést," říká předseda nově vzniklého klubu Florbal Hodonín a hlavní organizátor předvánočních turnajů Jiří Wagner.

Tradiční a oblíbené florbalové akce se letos uskutečnily pošesté. O vítězství si to ve dvou věkových kategoriích rozdalo dvacet týmů z Moravy a Slovenska. Klání ve spolupráci s novým florbalovým klubem uspořádal spolek Přátelé sportu Hodonín, který navazuje na práci trenérů Jiřího Wagnera a Stanislava Moose. V sobotu na palubovce v Lipové aleji poměřili síly kluci a holky z přípravky, neděle zase patřila šikovným elévům. „Diváci viděli zajímavé boje. Bylo se na co dívat," říká Wagner.

Toho výkony a výsledky hodonínských mladíků potěšily. Pro známého florbalového funkcionáře je ale mnohem důležitější vzrůstající zájem o populární kolektivní sport. Hodonínský oddíl sice vznikl teprve nedávno, ale už má slušnou základnu. „Máme kolem pětatřiceti členů. Někteří z nich to mohou v kariéře dotáhnout hodně daleko," věří Wagner. Mezi velké talenty patří hlavně devítiletý brankář David Drábek, který se představil divákům na sobotním turnaji.

Šikovný gólman vyniká postřehem a mrštnými zákroky. „První jsem to zkoušel v poli, ale mě trenéři poslali do branky," usmívá se Drábek. Nadaný brankář dostal spoluhráče až do finále. „Nejtěžší jsou přesuny, když jsem nalevo a hráč střílí doprava. Musím se rychle dostat na druhou stranu, abych to chytil," vykládá Drábek.

V útoku zase zářil Šimon Mráka. „Florbal mě baví hlavně proto, že se v týmu potkám s kamarády. Jsem moc rád, že si mohu zahrát a zastřílet. Baví mě hlavně dávat góly," culí se Mráka, jenž by jednou rád oblékl dres brněnských Bulldogs nebo českého národního týmu. „Musím ale hodně trénovat," ví hodonínský forvard.

Domácí přípravka se i díky talentovanému gólmanovi a šikovnému útočníkovi v konkurenci osmi týmů neztratila. Hodonínské naděje skončily před vlastním publikem druhé a na krk si pověsily stříbrné medaile. Zlato bralo tým FBC Dragons, třetí skončil Floorball Top Team

Domácím elévům se už tolik nedařilo. I když slovácký celek s kvalitními soupeři rovněž sehrál velmi vyrovnané partie, ze základní skupiny do vyřazovacích bojů nepostoupil.

Z vítězství se ve sportovní hale TEZA radovalo družstvo Floorball Top Team, druhý byl Uničov a třetí příčku obsadili Škorpioni Ostrava.

Florbalové vánoční akce pokračují i mezi svátky. Na Štěpána se koná další ročník Memoriálu Slávka Jandory. Akce je vzpomínkovým aktem na bývalého trenéra Očova. O den později se ve sportovní hale TEZA představí žáci moravských a slovenských týmů.