Tradiční a oblíbené florbalové turnaje letos napíší svůj šestý díl. Ve sportovní hale TEZA se představí celky z České republiky i Slovenska. Klání ve spolupráci s novým florbalovým klubem pořádá spolek Přátelé sportu Hodonín, který navazuje na práci trenérů Jiřího Wagnera a Stanislava Moose.

Domácí klub do turnajů vyšle po dvou týmech v kategorii přípravek a elévů. „Chceme všem ukázat, že jsme silný a soběstačný klub, který na sobě neustále pracuje a rozvíjí se. Zatím to jde pomalu, ale věřím, že se v budoucnu staneme nejsilnějším oddílem v Hodoníně. Makáme na tom každý den," říká předseda klubu Florbal Hodonín Jiří Wagner.

Ten je i letos připraven na nápor dětí z celé republiky. Všichni účastníci turnaje nejmenších florbalistů si domů odvezou drobné dárky a medaile. Nejlepší týmy pak získají i poháry, nejlepší hráči zase obdrží hodnotné ceny. „Turnaje jsou pro nás skvělou konfrontací a přípravou na zbytek sezony. Abychom se zlepšovaly, musíme hrát s kvalitními týmy," ví Wagner.

Známý florbalový funkcionář dříve dětský turnaj připravoval pro svůj žákovský tým, letos však dostanou příležitost jiná družstva. „Dříve to pro nás byl takový test před koncem sezony, abychom věděli, jak na tom doopravdy jsme. Chystali jsme se na kvalifikaci, letos bohužel žákovský tým nemáme, takže si turnaj užijeme z jiné stránky. Věřím, že od ostatních týmů a trenérů získáme zkušenosti a nasbíráme inspiraci," říká Wagner, který v předcházejících dvou letech vyhrál s hodonínským celkem ligu starších žáků jižní Moravy.

Memoriál Slávka Jandory je zase vzpomínkovým aktem na bývalého trenéra Očova. Podle Wagnera se ale z vánočního turnaje vytratila přátelská atmosféra a zápasy se zbytečně vyhrotily. „Chvílemi se mi zdá, že turnaj je za trest. Někteří hledají spíše nedostatky, než aby si ho užili a dobře si zahráli. Snad se to letos zlepší, my proto uděláme opět maximum," slibuje Wagner.

Více informací a přihlášky do turnajů získáte na info@florbalhodonin.cz. Přihlášky je možné zasílat do 12. prosince 2016.