Souboj posledních vicemistryň si nenechal ujít ani fotbalový trenér Vlastimil Petržela. Současný kouč MFK Zemplín Michalovce dokonce atraktivní duel zahájil. Bývalému trenérovi pražské Sparty a Zenitu Petrohrad zatleskalo dvanáct set diváků, kteří přišli podpořit společnou charitativní akci fotbalového a házenkářského klubu Tento víkend bude náš. „Chtěla bych poděkovat divákům, že přišli a korektně povzbuzovali po celý zápas,“ řekla hrdinka zápasu Lucia Tobiášová.

Michalovce vstoupily do utkání dobře. Domácí hráčky vedly po první čtvrthodině utkání nad svými soupeřkami z Veselí o tři branky. Panenky ale dokázaly v 17. minutě zásluhou Jandáskové snížit na 7:8. To byl pro domácího trénera Daniša důvod na výběr oddechového času, který jeho svěřenkyně nastartoval.

Michalovce třemi góly v řadě odskočily Veselí znovu na rozdíl čtyř branek. Když ve 22. minutě michalovská Hollá zvýšila na 12:8, vybral si time-out i trenér Veselí Peter Sabadka. Po něm Súkenníková snížila na 13:10, ale závěr patřil Iuventě, která vyhrála první poločas 15:10.

Střelecky se dařilo především Obšatníkové a Tobiášové, na které byla krátká i výborná brankářka Veselanek Černá. „Věděli jsme, že jsou Michalovce v laufu, že se jim daří. Chtěli jsme hrát nátlakou hru z obrany, protože Iuventa dává hodně branek. Obrana byla ve druhém poločase velmi dobrá. Bohužel přechod do útoku nebyl tolik efektivní. Problémy nám dělala i hra na postavenou obranu,“ pravil veselský kouč Peter Sabadka, který se musel obejít bez Jarmily Kočí. Zkušená spojka zůstala s dcerou v nemocnici.

Ani po přestávce se nepodařilo hostujícímu celku dotáhnout ztrátu nabranou v první půli. Britterm kupil chyby a domácí je dokázaly trestat. Deset minut před koncem utkání dokonce prohrávaly už o devět branek. V posledních minutách se po dalším time-outu trenéra Sabadky vzepjaly Veselanky k závěrečné korekci skóre. „Soupeře musím pochválit, protože bojoval až do poslední minuty,“ uvedla Tobiášová.

Proměněná sedmička Tomečkové a závěrečná tečka Chmelařové znamenaly pro hostující hráčky prohru 25:29 a pro domácí dva body, které je stále udržují v těsném závěsu za vedoucí Slavií. „Pokud bychom proměnili více šancí, moha být porážka menší. Každopádně domácí tým vyhrál zaslouženě,“ pronesl Sabadka.

Výsledky šestého Veselí zůstávají v letošní sezoně za očekáváním. „V útoku se dost trápíme. Příprava nám vyšla skvěle, ale v lize se pořád nemůžeme chytit,“ řekl panenka Zuzana Drotárová.

Michalovce si výhry nad Veselím cenily. Domácí trenéři však viděli v zápase i negativa. „Oba týmy udělaly velké množství technických chyb, tolik pokažených přihrávek v jednom zápase nepamatuji. V utkání se střídaly lepší momenty s těmi slabšími. Myslím, že si diváci nakonec přišli na své,“ pronesl asistent kouče Iuventy Ján Lajčák. Veselí čeká v sobotu další atraktivní duel. Derby se Zlínem začíná v hale Peklo v 17.00.

Iuventa Michalovce – HC Britterm Veselí nad Moravou 29:25 (15:10)

Nejvíce branek: Tobiášová 8/2, Mičiníková 4 – Súkenníková 5, Chmelařová a Drotárová 4, Tomečková 4/. Rozhodčí: Kozák, Mičuba. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1200

Michalovce: Gubiková, Kudročová – Bachyrievová 1/1, Bačíková, Szöllösiová 3, Kalaninová 3, Polláková 2, Hollá 3, Obšatníková 2/1, Tobiašová 8/2, Hvostaľová 1, Wollingerová, Mičiníková 4, Tregubovová 2.

Veselí: Černá, D. Zvoničová – Romanová, Kratochvílová 1, Drotárová 4, Korničukovová, Jandásková 2, Vinklárková, Viniatinská 1, Tomečková 4/3, Chmelářová 4, Fleková 3, Súkenníková 5, J. Štěrbová 1.

Další sobotní výsledky 10. kola WHIL: Olomouc – Bánovce nad Bebravou 30:28 (22:16), J. Hradec – Poruba 23:29 (9:16), ŠKP Bratislava – Slavia Praha 25:27 (12:13), Trenčín – Písek 29:29 (15:15).