Zápas skončil spravedlivou remízou 7:7 a slušně zaplněné ochozy ocenily výkon bývalých opor zaslouženým potleskem. Jarmila Kočí, která měla sváteční duel na starosti, se však divákům po utkání omlouvala. „Díky, že jste přišli a že jste to utrpení vydrželi sledovat až do konce," prohlásila do mikrofonu.

Kočí stejně jako Handlová, Motalová, Zvoničová a další házenkářky však ukázaly, že házenou hrát ani po skončení kariéry nezapomněly. Jenom ten pohyb nebyl tak ladný a střely tak přesné. „Pokud by potrénovaly, klidně by mohly hrát interligu," chválil hráčky jeden z diváků.

Bývalé mistryně České republiky a reprezentantky si hru ve zrekonstruované hale pochvalovaly. „Vidím velmi jasně," vtipkovala Kočí. „Rozdíl však není pouze v osvětlení, což byl asi největší problém této haly, ale také v akustice a v zateplení. V létě tady byly čtyřicítky a letos to byl oproti tomu balzám," přidala.

Ani lepší podmínky a útulnější prostředí však devětatřicetiletou házenkářku k návratu na palubovku nepřesvědčily.

Kočí ovšem na rozdíl od jiných hráček v klubu zůstala i po skončení kariéry. Místo do šatny ovšem chodí do klubovny, kde s kolegy z výkonného výboru řeší zásadní i běžné věci. „Funkcionářka to má těžší než hráčka. I když ve výboru děláme maximum, stejně to není vidět. Malé zaškobrtnutí může všechno pokazit. Škoda, že to hráčky nevidí, ale na druhé straně je to nemusí ani zajímat," pronesla Kočí.

Veselská odchovankyně vyhrála s mateřským klubem téměř vše. Známá spojka ovšem více než zlaté medaile a mistrovské tituly vyzdvihla účast slováckého klubu v evropských pohárech. „Bylo toho víc, na co se nedá zapomenout, ale hodně se mi líbila sezona, ve které jsme hrály poháry a začaly jezdit po Evropě. Bylo to pro nás něco jiného než interliga. Hrály jsme i s jinými týmy než byla Slavia, Zlín či Michalovce. Někam jsme se dostaly a zažily chuť jiné házené," prohlásila Kočí.

Ta věří, že i mladší generace může na výkony a výsledky svých předchůdkyň jednou navázat. „Šance je vždycky, ale nezáleží to pouze na vedení, které se musí snažit najít prostředky, ale taky na přístupu děvčat. Vždycky říkám, že hráčky mohou být vynikající, ale když je špatný kolektiv, tak samy nikdy nic nedokážou. Záleží na holkách, jak budou chtít, jak se budou připravovat, hrát," tvrdí Kočí, která vidí velký potenciál v současných dorostenkách. „Je to velmi šikovný ročník. Kdyby se s nimi více pracovalo, mohla by to děvčata dotáhnout daleko. Některé holky jsou vyzrálé a tréninky s ženami by jim vůbec neuškodily. Základní šestka by se tam dala posbírat," dodala Kočí.