První tříbodový zisk v nové sezoně oslavili v sobotu florbaloví junioři Sokolu Hodonín. V domácí hale nejprve porazili brněnský Hattrick vysoko 11:2, poté však podlehli Znojmu 3:7.

„První zápas jsme odehráli podle mých představ. Konečně fungovala obrana, se kterou jsme měli v minulých utkáních problémy. Kluci navíc dali jedenáct branek, takže jsem spokojený,“ chválil své svěřence trenér Ján Lahvička. Po hladké výhře však přišla studená sprcha v podobě porážky od znojemských florbalistů. Zejména v úvodním dějství mladí sokoli nevěděli, kam dřív skočit. Tým se navíc musel vypořádat s absencí beka Pavla Svačiny. Ten po jednom se soubojů odjel se zlomeným nosem do nemocnice.

„Druhý zápas už byl horší. Hráči měli po vysoké výhře nad brněnským týmem nejspíš příliš zvedlé sebevědomí. Mysleli si, že to půjde samo. V první třetině pak dostali šest branek a už to bylo,“ pokračuje hodonínský kouč. Po důrazné domluvě se juniorům sokola podařilo alespoň snížit na konečných 3:7.

„Musíme makat dál. Máme co zlepšovat. Především je potřeba zapracovat na psychice hráčů, aby se nesesypali, když se prohrává,“ dodal Lahvička. Další zápasy odehrají druholigoví junioři Sokola Hodonín 17. listopadu. V Holešově se postupně utkají s Přerovem a Bohuslavicemi.