I když české futsalistky na turnaji nebodovaly a po jednoznačných porážkách 1:11, 1:8 a 0:4 skončily v Rusku poslední, hodnotila Markéta Koplíková účast na mezinárodním klání pozitivně. „Výsledky sice pro všechny byly velkým zklamáním, na druhé straně moc dobře víme, že jsme hrály proti světovým týmům, kde je ženský futsal o hodně dál než u nás,“ říká Koplíková.

Ratíškovická rodačka odehrála v národním dresu všechny tři zápasy. Šikovná futsalistka nejčastěji nastupovala v obranné dvojici s Kateřinou Vašutovou z Havířova. Jinak ale kouč Karel Krakovčík sestavu i hráčky točil.

V úvodním zápase český celek nestačil na domácí Rusko, kterému podlehl vysoko 1:11. Jedinou branku poraženého týmu vstřelila ve 28. minutě Ondrášková. Ve druhém utkání Češky prohrály nad favorizovaným Španělskem 1:8, když čestný úspěch zaznamenala v 19. minutě Hýlová.

Porážka s Íránem štve

Celý turnaj svěřenkyně trenéra Karla Krakovčíka zakončily porážkou 0:4 od Íránu. „Právě tento výsledek mě štve nejvíc, protože s Íránem se dalo hrát. Měly jsme smůlu, že jsme neproměnily vyložené šance, kdežto soupeř byl produktivnější a potrestal naše chyby,“ říká Koplíková.

Victory Day se uskutečnil v moskevském sportovním centru Aquarium. Tribuny moderní arény byly slušně zaplněny, nejvíce diváků ale přišlo na závěrečný duel Ruska se Španělskem. „Tam byla úplně plná hala,“ líčí.

Odchovankyně Nesytu, která ve slovensé fotbalové lize obléká dres Myjavy a ve futsale hájí barvy Tanga Hodonín, strávila v Rusku celkem pět dní. „Byla to nepopsatelná zkušenost. Rusko je velká, ale dost specifická země. Měla jsem z ní zvláštní pocity,“přiznává Koplíková. Na podmínky si ale nemohla stěžovat. „Postaráno o nás bylo dobře. Hotel i servis byly super,“ oceňuje Koplíková.

Čtyřiadvacetiletá reprezentantka společně s týmem navštívila historické centrum Moskvy, v jeho středu se rozkládá trojúhelníkový Kreml, prohlášený spolu s Rudým náměstím v roce 1990 za světové kulturní dědictví UNESCO. „Když jsme měly volný den, bylo zrovna škaredě. Jelikož pršelo a byla velká zima, jezdily jsme po městě autobusem. Vedle krásných a moderních budov jsme bohužel viděly také zdevastované a vybydlené domy. Zahlédly jsme ovšem i fotbalové stadiony CSKA a Spartaku,“ hlásí.

Mezinárodní turnaj s názvem Victory Day byl pro českou futsalovou reprezentace žen zatím největší akcí. Nyní se družstvo může pomalu připravovat na kvalifikaci o postup na první evropský šampionát, který se koná v roce 2019.

Už v polovině června ale Koplíkovou a další reprezentantky čeká dvoudenní mistrovství České republiky. Futsalistky z dvanácti klubů se o národní titul utkají v Plzni. Tango Hodonín v základní skupině kromě obhájce trofeje Slávie Sokol Vysočany vyzve také Rakovník, Pardubice, Tequilky team Stará Ves nad Ondřejnicí a Českou Lípu. „Příprava na šampionát už začala. Los nám bohužel příliš nepřál. Máme těžké soupeře, tak uvidíme, jak se s tím popereme,“ zůstává opatrná Koplíková.

Loni skončily hodonínské futsalistky ve čtvrtfinále, letos mají ještě vyšší ambice. „Chceme postoupit ze základní skupiny a porvat se o medaile,“ dodává Koplíková.