Situace je jasně daná. Desáté Tango má na sestupovou jedenáctou příčku náskok jediný bod, jenže od osmi hodin večer hraje s Chrudimí, která letos neprohrála jediné prvoligové utkání. V případě výhry Era-packu se tak může snadno zachránit jedenáctý Třinec, který hostí beznadějně poslední Hradec Králové. „Ten zápas si asi pohlídá. Věřili jsme, že už bude jasno, jenže Třinec v minulém kole těsně před koncem dal gól Plzni a získal tři body,“ připomíná Levčík vítězství Ocelářů 3:2. Pokud Třinec nezvítězí, postačí Tangu i remíza.

Bodové rozestupy v tabulce však Hodonínu v případě málo očekávaného vítězství nad Chrudimí nabízí i šanci podívat se do play-off, na které ztrácí aktuálně dva body. „Tahle liga je letos dost šílená, což dokumentuje i skutečnost, že nám v posledním kole ani bod nemusí stačit na záchranu, ale také může. Výhra a dokonce play-off, to je vzhledem k našemu soupeři spíš fantas magorie,“ neskrývá hodonínský manažer Jiří Štěrba tíhu situace.

S malou šancí na záchranu celý týden pracují v hlavách i hráči. „Je těžké hledat motivaci, ale naděje umírá poslední. Když se všechno sejde, jak má, pořád to může vyjít,“ říká autor letošních osmi gólů Levčík.

Naopak Rádio Krokodýl Helas Brno má jistotu play-off a poslední kolo už rozhodne jen o soupeři pro čtvrtfinále. Sedmí Brňané v něm hostí od osmi hodin večer v hale ve Vodově ulici devátou Českou Lípu.