Soustředění startuje ve čtvrtek 18. června a česká devatenáctka si na jeho konci zahraje zápas se Slovenskem a druhý den i na půdě soupeře. „Nominaci jsme skládali podle toho, kteří hráči nám prošli pod rukama. Je tam pár futsalistů, jenž budou v naší věkové kategorii končit. Na to jsem bral také ohled. Zároveň jsem řešil hráče, kteří se mi během celého ročního bloku nejvíce líbili. Půjde o vyvrcholení celoroční přípravy. Chtěli bychom ukázat roční progres," prozradil své cíle trenér reprezentační devatenáctky David Frič.

Na Slovácku tedy nebudou chybět nejlepší mladí čeští futsalisté. „Část top hráčů nám vzala jednadvacítka, ale každopádně je v kádru momentálně to nejlepší, co naše kategorie obsahuje," řekl Frič. Ten prozradil svůj plán na dvojutkání se sousedním Slovenskem. „Budeme se připravovat vyloženě na tyto dva zápasy. V obou duelech chceme uspět," pravil kouč.

V nominaci do české jednadvacítky postupoval trenér Marek Kopecký stejně jako jeho kolega. „Nominace vznikla vlastně z předchozích akcí. Kostra týmu tam je, ale s Davidem Fričem jsme se domluvili, že si vezmeme kluky z ročníků 1994 a 1995 a z devatenáctky si vytáhneme mladší hráče. Týden po Hodoníně hrajeme dvě utkání s Chorvatskem, takže první akci bereme jako soustředění, z níž si vybereme hráče na Jihoevropany," řekl Kopecký.

Hráče do jednadvaceti let čeká na jihu Moravy také dvojutkání se Slovenskem, o týden později pak přijedou do Hodonína ke dvěma duelům i Chorvaté. „Je to pro nás vrchol sezony. Chtěli jsme mít nejsilnější tým. Bohužel na Chorvaty bude vzhledem k dovolené chybět Radim Záruba z brněnského Tanga. Účast však přislíbil Antonín Hrdina ze Slavie, který za nás celou dobu nemohl hrát kvůli velkému fotbalu," upozornil Kopecký.

Jeho svěřenci se se Slováky utkají v této sezoně již poněkolikáté. „Známe se dobře, a proto střetnutí bereme spíše jako přípravu na zápasy s Chorvatskem. Budeme po hráčích chtít, aby ukázali to, co jsme s nimi celý rok pilovali," uvedl kouč české futsalové jednadvacítky. Chorvatští mladíci jsou pro domácí výběr velkou neznámou. „O Chorvatech mnoho nevíme. Uvidíme, s čím přijedou. Nicméně očekáváme kvalitní tým. Týden předtím mají také soustředění. Nebude to lehký soupeř. My se však nebudeme koukat na soupeře, ale sami na sebe. Někteří hráči budou v jednadvacítce končit a mohou se ukázat trenérovi Neumannovi," zdůraznil Marek Kopecký.

Zápasový program soustředění v Hodoníně

Česká republika U19 – Slovensko U19 (20. června, 16.00)

Česká republika U21 – Slovensko U21 (20. června, 18.30)

Slovensko U19 – Česká republika U19 (21. června, 10.00 v Senici)

Slovensko U21 – Česká republika U21 (21. června, 12.30 v Senici)

Česká republika U21 – Chorvatsko U21 (27. června)

Česká republika U21 – Chorvatsko U21 (28. června)