„Chceme potřetí v řadě vyhrát okresní přebor i pohár,“ hlásili Gladiátoři před letošní sezonou.

Jarní euforii ze zisku double však vystřídala v bývalém Stamahu pomistrovská kocovina. Gladiátoři nestačili na favorita soutěže ani na domácí tým. „Sobotní porážky nic neřeší. Důležité bude vyhrát poslední zápas sezony. Ročník bude hodně vyrovnaný, liga bude zajímavější a pestřejší,“ tvrdil trenér TJ Gladiators Karel Salay.

Ten se musel v Kyjově obejít bez brankáře Lupače a mazáka Janíka. Naproti tomu Kočky nastoupily s řadou staronových hráčů i novými posilami. „Je nás šestnáct, takže se budeme různě točit. Nejlepší hráči nastoupí pohromadě až ve vyřazovací části,“ uvedl lídr Cosmopolitanu Black Cats Viktor Linhart.

Sněhový dres navlékli Demjanovič, bratři Šturmovi, Hoša nebo mutěnický Robek. Kočkám naopak chyběli gólman Myšák a stabilní hráči Herůfek a Doležal.

Black cats měli razantní nástup do utkání, po brankách bratří Šturmů vedli v šesté minutě už 2:0. „Po hrubých chybách jsme inkasovaly dvě branky,“ lamentoval Salay.

Snížit mohl diblík Duchoslav. Ten však vtipnou patičkou mířil vedle. V další dobré příležitosti pálil mimo uzdravený Švrček. Kočky byly v koncovce mnohem nebezpečnější. Po přihrávce Málka zazdil tutovku Demjanovič. Na rozdíl tří branek zvyšoval po změně stran Hoša.

Gladiátorům se ovšem podařilo utkání ve 32. minutě zdramatizovat. V rozmezí padesáti vteřin se trefili Filip Pochylý s kapitánem Vacenovským. Radost okresního mistra zmrazil čtvrtým gólem Demjanovič. Naději na bodový zisk vrátil loňskému vítězovi Švrček. Vyrovnat mohl Tomáš Pochylý, který orazítkoval tyč. „Odehráli jsme dost vyrovnanou partii. Ve druhém poločase jsme začali soupeře dokonce přehrávat, ale v závěru jsme zase dostali zbytečné branky,“ pravil Salay.

Petr Dobeš ještě penaltu nařízenou za faul brankáře Ševely na Petra Šturmu neproměnil, ale vítězství pojistil favoritovi Hoša. „Černé kočky mají kvalitní tým s řadou velmi zkušených hráčů. My jsme se sešli poprvé až před utkáním. Vůbec jsme netrénovali. Porážka nás mrzí, ale bereme ji. Byl to dobrý zápas,“ uvedl Salay.

To ještě netušil, že Gladiátoři prohrají i s Kyjovem. Posílený Hurá Team ale potrápil v úvodním zápase sezony i Black Cats. Kyjov vedl ještě ve 42. minutě 4:3. Pak ale domácí neproměnili penaltu, čehož zkušený soupeř dokázal využít. Linhrat nejprve po rohu vyrovnal a Demjanovič zajistil Černým kočkám první body. „Je to o momentální formě. Navíc je to teprve začátek sezony, mnohem důležitější bude až play off. Loni jsme Stamaho v základní části také dvakrát porazili, ale nakonec se radoval soupeř,“ pronesl Linhart.

Kočky si dvou vítězství cenily. „S šesti body musíme být spokojení. Vstup do nové sezony se nám povedl,“ řekl Linhart. Zkušený futsalista si pochvaloval i změnu termínu okresního přeboru. „Je dobře, že futsalové sezona začala později a zápasy nekolidují s velkým fotbalem,“ konstatoval záložník Bzence.

TJ Gladiators Hodonín – Černé kočky 3:5 (0:2)
Branky: 32. F. Pochylý, 32. Vacenovský, 43. Švrček – 29. a 48. Hoša, 3. Z. Šturma, 6. P. Šturma, 33. Demjanovič,
Rozhodčí: Štipčák, Monček
Diváci: 15
Gladiators: Ševela – T. Pochylý, Vacenovský, Švrček, F. Pochylý – Skočík, T. Dobeš, Duchoslav.
Černé kočky: Ivičič – Demjanovič, P. Dobeš, Z. Šturma, Joch – Hoša, Kolínek, Málek, P. Šturma – Linhart, Robek, Zelinka.
Další sobotní výsledky: Hurá Team Kyjov – Černé kočky 4:5 (1:2), Vacula, Talaš, vlastní, Svoboda – Z. Šturma, Hoša, P. Dobeš, Demjanovič, Linhart.
Hurá Team Kyjov – TJ Gladiators 7:2 (4:0), 2× Vacula, 2× Smrčka, Talaš, Bukovský, Svoboda – 2× T. Pochylý