„Zatím se mi přihlásilo osm mužstev. Ale počítám, že jich nakonec bude tak devět, deset,“prohlásil předseda Okresní futsalové asociace Hodonín Miroslav Bartyzal.

V posledním ročníku si to rozdalo o titul okresního přeborníka dvanáct týmů. Letos asi nebude taková tlačenice o play off. „Sobůlky nemají hráče a Terezín se rozpadl,“ přiblížil osudy dvou loňských účastníků Bartyzal.

Do okresního přeboru sestoupil z kraje první tým Oranjes Dubňany. V okresu hrálo loni béčko. „Přihlásíme jen jeden mančaft. Na dva týmy bychom těžko sháněli peníze,“ řekl místopředseda dubňanského klubu Bohdan Blaha.

Obhájcem titulu je hodonínské Stamaho, které by letos mohlo zvítězit již potřetí v řadě. Největšího soka má v městském rivalu – Cosmopolitanu Black Cats.

Vítěz okresního přeboru má právo postoupit do krajského přeboru. Ale v posledních dvou letech Stamaho Hodonín o postup neprojevilo zájem.

Jediná okresní futsalová soutěž začíná koncem října a finišuje v play off v polovině března. Hraje se ve sportovních halách v Hodoníně, Dubňanech, Veselí nad Moravou, Lužicích a Kyjově.