Velmi vyrovnané je před vánoční přestávkou čelo okresního futsalového přeboru. Mezi prvními čtyřmi celky je před posledními šesti zápasy základní části pouze tříbodový rozdíl.

Soutěž vede i přes dvě porážky v posledním turnaji Cosmopolitan. „Pro nás je důležité, abychom skončili na prvním nebo druhém místě,“ řekl hrající kouč Černých koček Robert Kolínek.

Druhé místo okupují strážničtí futsalisté, kteří v této sezoně poznali hořkost porážky jen jednou. To když nezachytili nástup vedoucího týmu soutěže a podlehli mu 5:8. „S druhým místem jsme určitě spokojení. Čekali jsme, že budeme v první čtyřce. Podařily se nám důležité zápasy, když jsme porazili Vacenovice i Dubňany a dotáhli jsme utkání s Gladiators do remízy. Naopak trochu zamrzí remíza s Kyjovem, když jsme ještě pět minut před koncem vedli,“ hodnotí strážnický trenér Petr Orel. Jeho svěřenci si zkrátí futsalovou přípravu na strážnickém turnaji ve velkém fotbale, kde je čekají jako soupeři muži a dorostenci strážnické Jiskry a staří páni. „Letos je to dobré, chodíme i poctivě na tréninky a navíc nám v posledních zápasech pomohl i David Helísek, který má dovolenou,“ upozornil Orel.

Třetí je i přes hodně špatný start obhájce loňského prvenství TJ Gladiators Hodonín. „Jsme spokojení. Začátek nebyl nejrůžovější, kluci nebyli sehraní, ale už jsme v tom. Takže si myslím, že nebude problém, abychom skončili druzí či první,“ domnívá se kouč Gladiators Karel Salay. Ten byl zklamaný jen po remíze se Strážnici, kdy jeho tým ztratil během čtyř minut třígólový náskok. „Po Novém roce je máme doma a máme jim co vracet. Doufám, že se nám během přestávky uzdraví zranění Marián Švrček a Tomáš Pochylý,“ podotkl Salay.

Na čtvrté příčce jsou jen s tříbodovou ztrátou na prvního Dubňany. „Máme široký, ale nevyrovnaný kádr, takže na to kolik točíme hráčů, tak čtvrté místo je dobré. Můžeme porazit každého, takže boj o přímý postup do semifinále nevzdáváme,“ řekl hrající kouč Oranjes Bohdan Blaha.

Pátý je už se sedmibodovým odstupem Kyjov. „Umístění, ani počet bodů určitě není podle našich představ. Několikrát jsme zbytečně ztratily body,“ povzdech si třiadvacetiletý obránce Hurá Teamu Lukáš Smrčka. Jeho tým se chce v první kole play off vyhnout hlavně Černým kočkám a gladiátorům.

Ještě méně je spokojené s uplynulou částí sezony šesté Kvasaco. „Letos máme špatné výsledky, ale ještě nás čeká šest zápasů základní části. Tak si myslím, že zabereme a protrhneme krizi. Sice máme těžší los, ale doufám, že se ještě posuneme dopředu,“ prohlásil předseda vacenovického klubu Radek Procházka. Kvasaco si přípravu na play off zpestří turnajem v Hustopečích.

Na playoffovou šestku ztrácí jen pět bodů hodonínské Nové hvězdy. „Ke spokojenosti nám chybí, abychom vyhráli víc zápasů. Trápí nás hlavně proměňování šancí. Musíme ještě urvat nějaké body, ať postoupíme do play off,“ soudí kapitán New Stars Pavel Fajgara. Ten se domnívá, že šance jeho týmu na první šestku je reálná. „Svatobořicím bychom měli vrátit úvodní porážku. Stamaho je celkem hratelný soupeř, na který umíme zahrát. A s Kyjovem jsme remízovali už v prvním utkání,“ nastínil postupové plány Fajgara.

Ještě bod za třetím hodonínským celkem jsou svatobořičtí Modří lovci. „Myslím si, že šance na play off máme malé. Budeme bojovat hlavně o to sedmé místo. Možná kdybychom chodívali na zápasy kompletní, tak by to bylo lepší,“ zamyslel se Michal Bábíček z Blue Hunters. Jeho tým čeká o futsalové přestávce štěpánský futsalovofotbalový turnaj na dubňanské Želvě.

Největším zklamáním podzimní části okresního přeboru jsou výsledky loni třetích Ždánic. Ty v této sezoně čekaly na vítězství až do desátého duel, kdy porazily Svatobořice. S obhajobou bronzové pozice to vypadá téměř beznadějně. „Měli jsme hodně zraněných a nemocných, teď už by to mělo být lepší. Myslím si, že se ještě o play off popereme, ale budeme potřebovat i štěstí,“ dodal kapitán Kova Oldřich Kotík. (pt)

Tabulka po 10. kolech
1. Bulldogs Hod. 65:33 24
2. Strážnice 58:33 23
3. Gladiators 73 :33 22
4. Dubňany 51:35 21
5. Kyjov 49:39 14
6. Vacenovice 41:42 12
7. New Stars 32:46 7
8. Svatobořice 32:78 6
9. Ždánice 26:88 3

Příští kolo:

Dubňany 9. 1. 11. (17.00–20.00)
Dubňany– Bulldogs Hodonín
Bulldogs Hodonín – Strážnice
Dubňany – Strážnice
Kyjov 8. 1. 11. (9.30–12.30)
Kyjov – Svatobořice–Mistřín
Svatobořice – Vacenovice
Kyjov – Vacenovice
Kyjov 9. 1. 11 (13.00–16.00)
Ždánice – New Stars Hodonín
New Stars – Gladiators Hodonín
Ždánice – Gladiators Hodonín
3 zápasy stop: Josef Bábíček (Svatobořice), Svatopluk Macek a Petr Hrbáček (oba Kyjov).