Zatím se ale na návrat do české ligy nechystá. V Hodoníně trénuje a fandí mu, ale příští sezonu odstartuje v bavorském Tegernheimu.

Kdy a kdo vás vůbec k stolnímu tenisu přivedl?
Přivedl mě k němu v šesti letech otec. Měl jsem halu kousek od našeho domku.

Začátky vaší kariéry byly asi těžké, že?
Na prvním oficiálním turnaji mládeže jsem prohrál a plakal ještě dlouho po zápase. Denně jsem trénoval po škole a ping pong se stal pro mě drogou.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Bronzová medaile ve dvouhře na mistrovství republiky ve Fulneku. A také posun v Německu z pozice šest na pozice dva v letošní sezoně v dresu TV Bad Rappenau.

To byl asi vrchol vaší dosavadní hráčské kariéry, že?
Myslím si, že ano. V letošní sezoně jsem měl v horním kříži (v horním kříži hrají jen týmové jedničky a dvojky, pozn. red.) velmi silné soupeře. Moc si vážím důvěry, kterou ve mě klub měl.

Jak jste se vůbec z Hodonína dostal do Německa?
První start jsem měl v Německu v sezoně 2009/2010 za klub TB Deutsche Regenstauf v Bayernlize. Angažmá mně domluvil Miroslav Broda (bývalý český reprezentant, pozn. red.). Přišel jsem jako posila, abych zachránit tým ve složité situaci, což se podařilo v posledním ligovém kole, a radost fanoušků neznala konce. V Bayernlize hraje mnoho cizinců a liga je silná. Na horním kříži není jediný Němec, ale jen cizinci.

Jak velký je rozdíl mezi naší první ligou a německými soutěžemi, které jste hrál?
Úroveň se nedá jasně porovnat. Záleží na pozici, na které hráč hraje. Mezi hráčem na pozici jedna a šest je rozdíl obrovský.

Přemýšlel jste i nad tím, že byste se vrátil a hrál jen české soutěže?
Určitě se rád někdy do české ligy vrátím. Ale ještě bych rád zůstal v Německu, kde je tento sport obrovsky populární a hráčům fandí obrovské množství fanoušků.

Vzpomínáte na nějaký zápas, kdy jste potrápil, nebo porazil nějakého velkého favorita?
Minulý rok jsem porazil v zápase, kde nám šlo o záchranu v Bayernlize, Němce Berra, který měl velmi dobrou bilanci. A to jsem už prohrával 0:2 na sady a 3:7 ve třetím setu. Po vyhraném zápase jsem fanouškům hodil raketu a v hledišti to vřelo radostí…

Jak se vám daří v posledních letech v Německu a čím jsou jiné týmy, ve kterých jste působil?
Hrál jsem ve dvou klubech TB ASV Regenstauf a letos TV Bad Rappenau.V Re­genstauf i Rappenau jsou milí lidé, kteří ping pongem žijí. Na zápasech se prodávají párky, občerstvení a suvenýry. Lidé chodí na zápasy ve velkém počtu. U nás bohužel lidí na zápasy chodí málo. Velmi mě mrzí, že stolní tenis tady není populární. Snad se to změní k lepšímu.

A osobně…
V Regenstauf i Rappenau jsem zahrál dobře, měl jsem pozitivní bilanci. Bohužel druhá polovina v Rappenau už byla horší. Narazil jsem na spoustu cizinců a většinou jsem na ně nestačil. Vlastně jsem se obětoval pro tým, který v systému, kterým se v Německu hraje, začal vyhrávat, a nakonec jsme v tabulce velmi vysoko.

Jaké je to hrát v Německu za tým, v němž máte kamarády?
Poker na cestách a časté zastávky na kafíčko jsou nepopsatelné (úsměv). Podporujeme se navzájem jak za stolem, tak i mimo něj.Vztahy jsou výborné. Není žádný problém. Lukáš Skořepa,Peťa Vajbar i Pavel Galatík jsou moji výborní kamarádi.

Teď se budete stěhovat do Řezna, jak k tomu došlo?
Ozval se mi můj kamarád Miroslav Broda. Dostal jsem nabídku do klubu FC Tegernheim kousek od Regensburgu. Měl bych hrát na pozici tři v šestičlenném mančaftu.Se mnou bude v týmu ještě jeden Čech Petr Seibot, který pochází z Ostravy. Teď se musím dobře připravit pod dohledem trenéra Medveckého na příští rok.

Hrajete raději na obranu?
Pokud není obranář jako Číňan Gao Peng, se kterým jsem hrál letos v Oberlize, tak mně obrana nevadí… Byl to pro mě svátek s tímto Číňanem hrát. Bohužel jsem prohrál. Ale diváci mě děkovně vypískali vestoje za to, že jsem bojoval, i když bylo patrné, kdo vyhraje. Tento Číňan byl nejlepší hráč Oberligy, hrál obranu a občas útočil.

Letos jste postoupil na republikový šampionát, ale nakonec jste nehrál, proč?
Nominoval jsem se, ale bohužel jsem byl dlouhodobě nemocný. Moc mě mrzelo, že jsem nemohl do Prahy na mistrovství republiky odcestovat.

Máte nějaké oblíbené stolní tenisty?
Řeka Kalinikos Kreanga a Jána Medveckého. Chtěl bych poděkovat všem lidem u nás v České republice a hlavně na Hodonínsku, že mně fandili. Hlavně rodině a trenérovi Medveckému za jeho rady do zápasů, které jsem často využíval.